Zaproszenie na wycieczkę "WOKÓŁ ADRIATYKU" - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Zaproszenie na wycieczkę "WOKÓŁ ADRIATYKU"

Data publikacji 18.11.2019

Koleżanki, Koledzy, Sympatycy IPA, Zgodnie z zapowiedzią złożoną podczas wycieczki po Gruzji i Armenii, przedkładam sprawdzoną ofertę Biura Turystyki Zagranicznej PTTK - na 11 dniową wycieczkę autokarową w dniach 19 - 29 sierpnia 2020 r. Koszt wycieczki jest uzależniany od ilości chętnych. BTZ PTTK daje możliwość opłaty kosztów wycieczki w 6 ratach [ styczeń - czerwiec 2020 r.

Po zebraniu odpowiedniej ilości zgłoszeń [ 38-40 osób ] lub [ 30 osób ] w terminie do 7 grudnia 2019 r, prześlę Wam dalsze informacje ws przedłożonej oferty. 

Zgłoszenia i informacje ws przedłożonej oferty przyjmuję telefonicznie pod nr +48 601 997 227 lub pod adresem e-mail joszko@kki.pl

 

Józef Wójciaczyk

 

PROGRAM RAMOWY WYCIECZKI

 

WOKÓŁ ADRIATYKU

CHORWACJA - BOŚNIA i HERCEGOWINA - SŁONECZNA ITALIA

AUTOKAR + PROM + AUTOKAR

 

Zwiedzanie i odpoczynek nad Adriatykiem

 

Marija Bistrica - Zagrzeb - Pula - Rijeka - Nin - Zadar - Trogir - Split - Makarska Riviera Vepric - Medjugorje - Mostar - Dubrownik

 

Bari - San Giovanni Rotondo - Monte Sant’Angelo - Loreto - Ferrara - Vicenza

 

1 dzień

Zbiórka uczestników o godzinie 06:30, parking przy "Tescco" ul. Kapelanka 46 w Krakowie. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry. Przyjazd do malowniczej Marija Bistricy [ niewielka miejscowość w Chorwacji, położona w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica ]. Znajduje się tu jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, które określane bywa "chorwacką Częstochową". Obiektem kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Jej historia zaczyna się w 1545 roku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy lub na przedmieściach Zagrzebia.

 

2 dzień

Po śniadaniu przyjazd do Zagrzebia i zwiedzanie stolicy Chorwacji: Górne Miasto z Kapitolem, Kamienna Brama z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, Katedra z XIII w. Spacer po Starówce i czas wolny. Przejazd na Półwysep Istria do Puli i zwiedzanie miasta - zwłaszcza wspaniałych zabytków z czasów rzymskich: słynny Amfiteatr w Puli z czasów cesarza Wespazjana, Świątynia Augusta i Romy i inne zabytki z I wieku, ratusz z XIII wieku, Zamek i inne. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy.

 

3 dzień

Po śniadaniu przyjazd do Rijeki - zwiedzanie: Katedra św. Wita, Ratusz, Wieża Miejska.  Przejazd malowniczej historycznej miejscowości Nin - zwiedzanie w formie spaceru niewielkiej starówki położonej na wyspie: Kościół św. Krzyża z IX w., uważany niegdyś za najmniejszą katedrę świata, bramy miejskie, kościoły i kamieniczki. Czas wolny. Przejazd do pobliskiego Zadaru i zwiedzanie przepięknej Starówki: organy morskie, zabytki z czasów rzymskich i przedromańskich, zabytkowe kościoły, pałace i uliczki, katedra i inne … Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Zadarze lub okolicy.

 

4 dzień

Po śniadaniu przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Po drodze zwiedzimy przepiękne chorwackie miasta; Sibenik / spacer po starówce /, Trogir i Split. W programie: malowniczo położony, średniowieczny Trogir i spacer po starówce zwanej „małą Wenecją”: ratusz, katedra, brama miejska z murami obronnymi, renesansowe pałace i domy. W godzinach popołudniowych przejazd do stolicy Dalmacji - Splitu, zwiedzanie Pałacu Dioklecjana, katedra, gotycki ratusz. Przejazd przez przepiękną Makarską Rivierę. Po drodze odwiedzimy Sve šte Vepric - Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Neum - jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego. Zakwaterowanie w hotelu / 3 noce w tym samym hotelu nad morzem /, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień

Po śniadaniu całodzienny wyjazd do Medjugorje i Mostaru. Odwiedzimy „Sanktuarium Królowej Pokoju”, słynące z objawień Matki Boskiej, z których pierwsze miały miejsce 24 czerwca  1981 roku na Wzgórzu Podbrdo, zwanym Górą Objawień. Znajdują się tu stacje drogi krzyżowej i liczne polowe ołtarze. W centrum Medjugorje usytuowany jest Kościół św. Jakuba, patrona pielgrzymów. W pobliżu można zobaczyć kamienną figurkę Królowej Pokoju, drewniany krzyż, rzeźbę Chrystusa Ukrzyżowanego, z kolana którego w 2001 roku zaczęła wyciekać woda, podobno o mocy uzdrawiającej i wiele innych cudownych miejsc. Nad miasteczkiem wznosi się Góra Kriżevac, gdzie w 1933 roku wzniesiono pamiątkowy krzyż. Następnie zwiedzimy MOSTAR „Miasto z kamienia i na kamieniu” jest jednym z najpiękniejszych miast Hercegowiny, gdzie spotyka się kultura Wschodu i Zachodu, architektura orientalna i europejska, co sprawia, że pełni funkcję wspaniałej mozaiki etnicznej. Miasto położone jest w wąskiej dolinie nad rzeką Neretwą, która rozdziela je na dwie części połączone mostami. Najbardziej znanym zabytkiem w Mostarze jest kamienny Stary Most, wybudowany w 1566 roku na zlecenie sułtana Sulejmana Wspaniałego, od którego miasto wzięło swą nazwę. Na obu brzegach rozciąga się dzielnica handlowa, Kujundżiluk, z licznymi sklepikami, warsztatami rzemieślniczymi i orientalnymi restauracjami, przypominająca miasteczko tureckie. Zobaczyć tu można wiele budowli kultury islamskiej, liczne meczety, minarety czy muzułmańskie cmentarze. W części chrześcijańskiej miasta znajduje się m. in. Klasztor Franciszkanów z biblioteką i kościołem z XIX wieku oraz nowoczesna Katedra. Miasto zachwyca różnorodnością kultur i religii oraz niespotykaną zabudową i malowniczym położeniem nad kanionem rzeki Neretwy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu w Neum na obiadokolację i nocleg.

 

6 dzień PLAŻOWANIE - WYPOCZYNEK - CZAS WOLNY

 

7 dzień

Po śniadaniu czas wolny, odpoczynek, plażowanie, zakupy. Około południa wykwaterowanie z  hotelu. W godzinach popołudniowych przejazd do Dubrownika nazywanego „ Perłą Adriatyku ”. W programie między innymi: zwiedzanie z przewodnikiem przepięknej kamiennej starówki, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, Wielka Fontanna Onufrego, Brama Pile, Katedra, mury miejskie, ulica Stradun. Msza Święta w jednej z dubrownickich świątyń. Czas wolny. Obiadokolacja we własnym zakresie. W godzinach wieczornych przejazd autokarem do portu w Dubrovniku, zaokrętowanie na prom od godziny 20.30, wypłynięcie z portu o godzinie 22.00 i całonocny rejs do Włoch. Kabiny 4-osobowe z prysznicem i WC, Na promie są restauracje, kawiarnia - bar, pokład widokowy, salon telewizyjny, kaplica etc.

 

8 dzień

Śniadanie na promie /w cenie/. Przypłynięcie do portu w Bari o godzinie 8.00. Spacer do przepięknej romańskiej Bazyliki św. Mikołaja Cudotwórcy, która jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Bazylika jest również miejscem wiecznego spoczynku polskiej królowej Bony Sforzy. Przejazd autokarem na Półwysep Gargano do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym Ojcem Pio / Klasztor Kapucynów z licznymi pamiątkami po Świętym i świątynia klasztorna, modlitwa przy grobie /. Czas wolny w miasteczku, możliwość zakupu regionalnych produktów /oliwa, sery, wędliny, suszone pomidory etc./. Przejazd do niezwykle malowniczo położonego Monte Sant'Angelo. Spacer po urokliwym miasteczku i zwiedzanie Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w komfortowym Domu Pielgrzyma lub w hotelu w okolicy.

 

9 dzień

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż Adriatyku do Loreto - Sanktuarium Świętego Domku / według tradycji, jest to część domu z Nazaretu, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus / uratowanego przez polskich żołnierzy, Bazylika z Kaplicą Polską oraz Polski Cmentarz Wojenny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Rawenny.

10 dzień

Po śniadaniu przejazd do Ferrary, której Starówka otoczona jest fortyfikacjami bastionowymi z XV-XVI w. o długości 9 km. Są to, obok Lukki najlepiej zachowane umocnienia renesansowe we Włoszech. Zamek, Katedra, ratusz i inne zabytki. Następnie zwiedzanie Vicenzy - historycznego centrum miasta wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowe kościoły i pałace. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

 

11 dzień

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd tranzytowy przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

CENA; 2750 ZŁ   -  przy minimum 38 - 40 osobach

CENA; 3050 ZŁ  – przy minimum 30 osobach

                + 75 EURO na opłaty miejscowe

Cena zawiera:

- przejazd komfortowym autokarem

- opłaty drogowe i parkingowe

- opiekę pilota-przewodnika -

- ubezpieczenie KL z Chorobami Przewlekłymi;15.000,00 EURO, NNW 15.000,00 PLN, bagaż 800,00 PLN

- 9 noclegów w hotelach*** w pok. 2,3 os z łazienkami,

- 1 nocleg na promie - kajuty 3 i 4 osobowe,

- wyżywienie: 10 śniadań w formie bufetu i 9 obiadokolacji,

- opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- podatek VAT,

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  około 70 - 75 EURO / osoba, płatne w autokarze u pilota grupy.

- taxy klimatycznej,

- honorarium dla obligatoryjnych przewodników miejskich na terenie Chorwacji i Włoch,

- opłat wjazdowych do wybranych miast / Check Point/

- zestawu słuchawkowego Tour Guide System

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego / na wcześniejsze zamówienie ; 600 zł.-

Dopłata do kajuty 2 osobowej na promie: 90 zł.- / os - na wcześniejsze zamówienie,

Ewentualne diety wegetariańskie, bezglutenowe i inne proszę zgłosić na kilka dni przed wyjazdem.

Powrót na górę strony