Ipowska wymiana doświadczeń w Kołobrzegu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Ipowska wymiana doświadczeń w Kołobrzegu

W ramach współpracy Region IPA w Kołobrzegu przyjął w swoich gościnnych „progach” kolegów z IPA w Cottbus. Po oficjalnej części pobytu – przyjęcie u insp. Waldemara Trzcińskiego i zastępcy Komendanta mł. insp. Jerzego Kitowskiego w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu - na terenie campingu PTTK przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego, zorganizowano imprezę plenerową pod hasłem „Polska złota jesień”.

Przy grillu niemieccy koledzy opowiadali o swoich ipowskich osiągnięciach i zamierzeniach na najbliższą przyszłość. Okazało się, że pomimo lepszych środków logistycznych jakimi dysponuje IPA – Cottbus, my nie mamy się czego wstydzić. Naszą przewagą jest ilość młodych policjantów wstępujących do IPA oraz organizacyjna kreatywność członków.

Podczas imprezy biesiadowało ogółem około 50 osób. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (lało jak z cebra), humory wszystkim dopisywały.
Suto zastawione stoły zrekompensowały nam wszelkie niedogodności.

Współorganizatorami imprezy byli nasi koledzy ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji w Kołobrzegu, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.
W trakcie tygodniowego pobytu kolegów z IPA - Cottbus wypełniono im wolny czas między innymi wycieczką po terenach byłej bazy lotnictwa wojsk radzieckich w Podczelu, zwiedzaniem nadmorskiego kurortu w Trzęsaczu z piękną stadniną koni oraz pozostałościami kościoła nad morzem. Niemieccy koledzy byli pod wrażeniem działań członków naszego regionu i serdecznie zapraszali nas do siebie. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą powtarzane częściej z udziałem naszych rodzin i sympatyków IPA.Autor tekstu: Przewodniczący Regionu IPA w Kołobrzegu Jarosław Jasiński
Autorzy zdjęć: Jarosław Jasiński i Andrzej Chomicz z Regionu IPA w Kołobrzegu 

Powrót na górę strony