IPowskie szusowanie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IPowskie szusowanie

Data publikacji 06.03.2013

Po raz czwarty Nasz Region zorganizował wyjazd do Białego Dunajca dla miłośników białego szaleństwa . Ta cykliczna już impreza naszego Regionu w tym roku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania z uwagi na bardzo duże zainteresowanie w tym roku chęć uczestnictwa z nami w szaleństwie na polskich stokach narciarskich oraz przeżyciu niezapomnianych chwil wzięło udział prawie 180 osób.

 Wyjechaliśmy z Bełchatowa 28.02.2013r.o godz. 18,00 dwoma pięknymi autokarami wspólnie z naszymi serdecznymi przyjaciółmi z sąsiedniego Regionu IPA Łask pod kierownictwem Przewodniczącego Regionu Mariusza Kucharskiego. Następnie dołączyły do nas jeszcze dwa autokary - koleżanki i koledzy z Łodzi również z Przewodniczącym Regionu IPA Łódź Śródmieście Arturem Krajewskim i Skarbnikiem ŁGW Tomaszem Olszewskim – ktoś musi czuwać nad finansami. Po krótkim przywitaniu na miejscu wszystkich uczestników i małej integracji - już w komplecie wyruszyliśmy razem do Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej na ulubione stoki.

Z uwagi na fakt , iż w wyjeździe wzięło udział prawie 180 osób, zakwaterowani byliśmy w trzech pensjonatach – jednak w bliskim sąsiedztwie co pozwalało na integrację wszystkich uczestników tego wyjazdu przez cały czas naszego pobytu. Po ciężkim dniu na stokach narciarskich wieczorem wręczyliśmy legitymację Zasłużonemu Sekcji Polskiej IPA Kazimierzowi Sosnowicz - tak trzymać kolego, a następnie dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy grilla, a po wspólnej uczcie, a choć nie było z nami naszego kolegi tzw. PLUSIKA odpowiedzialnego za część artystyczną z uwagi na narodziny syna - €“ GRATULUJEMY, przy muzyce góralskiej i nie tylko przygotowanej we własnym zakresie - bawiliśmy się do białego rana.

Aby nie tracić czasu na sen skoro świt znów spotkaliśmy się na stokach gdzie oddawaliśmy się, urokom białego szaleństwa. Pomimo, iż w tym roku zdecydowaliśmy się wyjechać dopiero w marcu to i tak aura była bardzo łaskawa ponieważ dostarczyła nam dość śniegu abyśmy mogli doskonalić i tak bardzo dobre umiejętności narciarskie, a nasze nowe koleżanki i koledzy którzy dopiero w tym roku założyli po raz pierwszy narty w mgnieniu oka stawali się profesjonalistami w zjazdach narciarskich.

Słoneczko zadbało abyśmy mogli się już poopalać i myśleć o lecie i nowych wyzwaniach w innych dyscyplinach. No cóż wszystko jednak co piękne bardzo szybko przemija i po trzech beztrosko spędzonych dniach w niedzielę musieliśmy się niestety pożegnać z górami i wyruszyliśmy w drogę powrotną zabierając ze sobą wspaniałe wspomnienia i nowe znajomości. W imieniu organizatora bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za roztropność i wyrozumiałość oraz że wszyscy wróciliśmy bez większych urazów i przede wszystkim w komplecie.

Ponadto duże podziękowania dla naszego kolegi Stanisława Jabłońskiego który tak wspaniale to wszystko zorganizował i wszystkich zakwaterował (choć w tym roku było wyjątkowo ciężko). A to co działo się na miejscu zobaczcie sami na kilku załączonych zdjęciach – może i wy kiedyś też tego doświadczycie z nami ? TYM którzy tam byli mówię do zobaczenia już za ROK !!!

SERVO PER AMIKECO.

Organizatorzy: Region IPA Bełchatów, Region IPA Łódź-Śródmieście, Łódzka GW IPA.

Relacja autorstwa Przewodniczącegu Regionu IPA Bełchatów kol. Adama Jaszczaka

Zdjęcia: A.Jaszczaka, M.Siejka i R.Pawlak

 

Pozdrawiam Serdecznie.
Robert Pawlak
Sekretarz Łódzkiej GW IPA

Powrót na górę strony