Posiedzenie zarządu IPA w Kielcach - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Posiedzenie zarządu IPA w Kielcach

Data publikacji 18.11.2011

Jesienne posiedzenie Krajowego Zarządu odbyło się w terminie 04-05.11.2011 r. w Kielcach. W trakcie dwudniowych obrad poruszono sprawy związane z tegoroczną działalnością sekcji polski oraz poszczególnych grup wojewódzkich na arenie krajowej i międzynarodowej. Posumowano udział naszych członków w seminariach w Arhen i Gimborn (Niemcy) oraz stażach zawodowych w ramach Young Police Officers Programe (Holandia) , Placement Programme (Niemcy, Irlandia).

Ogółem w tym roku uczestniczyło w seminariach zagranicznych i w stażach zawodowych 24 członków naszego stowarzyszenia z 11 grup wojewódzkich. Zarząd Krajowy podjął uchwałę o kontynuowaniu przyszłorocznych staży zawodowych a także udziału w seminarium w niemieckim IBZ Gimborn . Grupa kujawsko-pomorska i wielkopolska zgłosiły swój udział w wymianie z Autonomiczną sekcją Tatarstanu. Omówiono akcję honorowego oddawania krwi oraz wręczono pamiątkowe ryngrafy przedstawicielom uczestniczących w akcji regionów.

W dalszej części obrad podjęto uchwały dotyczące m.in. ubezpieczenia w 2012 r. imprez organizowanych przez IPA od odpowiedzialności cywilnej organizatora, zorganizowania centralnych uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia sekcji polskiej IPA . Ponadto, w związku z tymi uroczystościami zaplanowano opracowanie jubileuszowego wydania podsumowującego dotychczasową działalność. Postanowiono w przyszłym roku wydać 3 czasopisma „Wiadomości sekcji polskiej IPA” oraz pozostawienia w tej samej wysokości składki członkowskiej. Przyznano zapomogi finansowe naszym członkom.

Podczas uroczystej kolacji kończącej posiedzenie gościliśmy wojewodę świętokrzyskiego Bożentynę Pałkę-Korubę, którą wspiera działania IPA. Również podczas kolacji wręczono kol. T. Stachańczykowi podziękowanie za trzyletnią pracę w Komisji Rewizyjnej, której był Przewodniczącym w kadencji 2007-2010.

Specjalne podziękowania za organizację posiedzenia należą się Piotrowi Noskowi, Piotrowi Bekowi oraz a także dyrektorowi Hotelu Kameralny P. Marcinowi Dybała, który z nami podpisał porozumienie o współpracy- dając 20% zniżkę naszym członkom po okazaniu legitymacji IPA.
Wiosenne posiedzenie Krajowego Zarządu odbędzie się w marcu 2012 w miejscowości Unieście, a organizatorem jego będzie zachodnio-pomorska grupa wojewódzka.

A. Skrzypczak
Fot. Piotr Nosek
 

Powrót na górę strony