Międzynarodowy Oktoberwoche w Warburgu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Międzynarodowy Oktoberwoche w Warburgu

Data publikacji 12.10.2011

Czterosobowa delegacja IPA CSP Legionowo wzięła udział w I Międzynarodowym Tygodniu Przyjaźni w Warburgu. Święto zostało zorganizowane z okazji 30-lecia IPA Egge i trwającego w tym czasie Oktoberwoche, czyli „tygodnia piwa” (umownie). Oprócz delegacji z Polski, do Niemiec przyjechali Francuzi, Anglicy i Mołdawianie, którzy wzbudzili największą sensację podczas parady w mieście.

Po raz pierwszy Region IPA Egge zorganizował Międzynarodowy Tydzień Przyjaźni. Do Warburga trafili policjanci z Francji, Mołdawii, Anglii oraz band z Holandii.
Podczas czterech dni pobytu w regionie Egge była okazja, by zapoznać się z pracą policji w Hoxter, zwiedzić historyczne miasteczko - Warburg i wziąć udział w obchodach 30-lecia IPA Egge. Niemieccy koledzy pokazali nam również, jak bawi się miejscowa ludność podczas popularnego Oktoberfest, zwanego w tym regionie Oktoberwoche. Święto rozpoczęła parada, w której wzięli udział również wszyscy policjanci. Później zabawa toczyła się w namiotach, gdzie można było skosztować lokalnego specjału i potańczyć przy muzyce niemieckich zespołów.

Jak obiecali nam koledzy z Warburga - kolejny Oktoberwoche z udziałem delegacji międzynarodowych odbędzie się za dwa lata.

Tekst i fot. Agnieszka Hamelusz  

Powrót na górę strony