Zlot żaglowców w Szczecinie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Zlot żaglowców w Szczecinie

Data publikacji 28.08.2013

Początek sierpnia 2013r. w Szczecinie to Finał Regat Wielkich Żaglowców – The Tall Ships Races. Do naszego miasta przybyły najpiękniejsze i najbardziej okazałe żaglowce na świecie – ok. 100 jednostek z m.in. Meksyku, Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemiec, Szwecji – żaglowiec przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych Lord Nelson, Holandii, Norwegii, Danii, Brazylii, a nawet Omanu. Najsympatyczniejszą załogą została wybrana przez turystów, obsada okrętu meksykańskiego ARM Cuathemoc, której energia wypełniała całe nabrzeże.

Ta morska impreza wzbudziła też duże zainteresowanie wśród członków IPA, zwłaszcza zamieszkujących południe naszego kraju. Mieliśmy okazję pokazać nasze miasto ipowcom z Bydgoszczy, Kalwarii Zebrzydowskiej i Dziedzic-Czechowic. W ostatniej chwili swój przyjazd z powodów służbowych, odwołali koledzy z Londynu i Hamburga. Wspólnie z kol. Pawłem Lubowiczem z Regionu IPA – Stargard Szczeciński starałam się zagospodarować koleżanki i kolegów przez okres 3 dni zlotu żaglowców. W tym miejscu serdecznie dziękuję naszemu „zasłużonemu” Panu Andrzejowi Drabik, który udostępnił nam swój jacht Aspoletka i został naszym kapitanem podczas rejsu po Odrze.

Upalna pogoda sprzyjała zwiedzaniu miasta, żaglowców cumujących przy Wałach Chrobrego oraz pływaniu jachtem po szczecińskim porcie. Wszyscy byli zachwyceni rozmachem imprezy (przybyło ok. 2 mln turystów) oraz urokiem stolicy województwa zachodniopomorskiego. Liczne imprezy towarzyszące przez trzy dni dały moc wrażeń i emocji.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom – ipowcom i zapraszamy ponownie do Szczecina. Jak miło spędziliśmy te dni można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

autorzy zdjęć: Paweł Lubowicz, Mariola Świątczak. 

Mariola Świątczak Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard Szczeciński.

 


 

Powrót na górę strony