Piknik wakacyjny Regionu IPA Łódź - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Piknik wakacyjny Regionu IPA Łódź

Data publikacji 28.08.2013

24 sierpnia z inicjatywy Regionu IPA Łódź Widzew został zorganizowany „Piknik na koniec wakacji”. Celem imprezy była szeroko pojęta turystyka rodzinna. Adresatami imprezy byli członkowie międzynarodowego stowarzyszenia IPA oraz sympatycy stowarzyszenia.

W pikniku wzięło udział ok.20 osób. Początek spotkania został wyznaczony w Tomaszowie Mazowieckim przed Skansenem Rzeki Pilicy - którego zwiedzanie było pierwszym etapem imprezy. Na terenie skansenu można było obejrzeć unikatowe pojazdy pancerne z okresu II wojny światowej odnalezione w rejonie Pilicy, elementy budownictwa historycznego znajdujące się na terenach w pobliżu Zalewu Sulejowskiego oraz historię młynarstwa w miniaturze.

Następnie uczestnicy zwiedzali rezerwat „Niebieskie źródła” znajdujący się w pobliżu skansenu. Po tych atrakcjach uczestnicy przejechali do miejscowości Zarzęcin nad Zalewem Sulejowskim, gdzie w bazie harcerzy z hufca ZHP Łódź Widzew odbyła się dalsza cześć pikniku. Na początku został rozpalony grill, aby uczestnicy pikniku mogli się posilić i nabrać sił przed dalsza częścią imprezy. Po posiłku i krótkim odpoczynku uczestnicy zamustrowali się na na szalupie wiosłowo - żaglowej typu „Dezeta”, aby odbyć rejs po Zalewie Sulejowskim. Dla niektórych był to pierwszy kontakt
z pływaniem pod żaglami. Spokojny i równy wiatr sprawiał, iż żeglowanie było bardzo relaksujące.Oczywiście przywiało kilka szkwałów lecz dzielna załoga dała im radę.

Po powrocie na stały ląd nastąpiła druga część grillowania, który była ostatnim akcentem pikniku.

Powrót na górę strony