Wybory władz w niemieckiej sekcji IPA - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wybory władz w niemieckiej sekcji IPA

Data publikacji 10.10.2011

19 Narodowy Kongres Niemieckiej sekcji IPA odbył się 30.09-02.10.2011 r. w miejscowości Lubeck. W kongresie uczestniczyło 150 delegatów ( na 57 215 członków) wybranych przez poszczególne grupy wojewódzkie (Landy) oraz goście zagraniczni z sekcji narodowych Austrii, Danii, Luksemburga, Francji, Słowacji oraz Polski .

 W trakcie dwudniowych obrad oprócz poruszonych kwestii zmian w statucie pożegnano dotychczasowego Prezydenta Udo Geckertza, ustępującego ze względu na stan zdrowia. Zmian w Prezydium praktycznie nie było, a tylko „kosmetyczne” przetasowania. Nowym Prezydentem został wybrany dotychczasowy I wiceprezydent Horst Bichl, natomiast na pozostałe funkcje zostali wybrani:

I Wiceprezydent Hubert Vitt
II Wiceprezydent Oliver Hoffman
Skarbnik Rolf Dieter Schubert, Gunter Lambrecht
Sekretarz Generalny Werner Busch, Patric Louis

Ciekawostką jest fakt że, funkcje skarbnika i sekretarza generalnego pełnić będą po dwie osoby na równych zasadach.

Miłym akcentem oficjalnego bankietu było dla nas uhonorowanie Piotra Rutkowskiego- asystenta Sekretarza Generalnego do kontaktów z sekcją niemiecką IPA, nagrodą „Człowiek Roku” przyznaną za szczególny wkład w pracę na rzecz kontaktów polsko-niemieckich. Piotr Rutkowski wielokrotnie-jako wolontariusz był tłumaczem podczas oficjalnych spotkań, uroczystości z okazji święta policji czy konferencji międzynarodowych odbywających się w Polsce.

Gratulacje i podziękowania Piotrze od całego Zarządu Krajowego Sekcji Polskiej IPA.

Na koniec wyznaczono miejsce 20. Narodowego Kongresu, który odbędzie się w miejscowości Leipzig w 2014 roku.
A. Skrzypczak
 

Powrót na górę strony