10 lat Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska 2012-2022

223

Członkowie oraz przyjaciele i sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyli w jubileuszowych obchodach 10-lecia działalności IPA Region Kalwaria Zebrzydowska. Rocznicowe spotkanie poprzedziła Msza św. odprawiona w kalwaryjskiej bazylice.

To już 10 lat minęło od założenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Kalwaria Zebrzydowska. 10 aktywnych lat, dynamicznie rozwijającego się stowarzyszenia, najpierw pod przewodnictwem Artura Studnickiego, a następnie – do chwili obecnej pod wodzą Przewodniczącego Andrzeja Kozioła.

Służyć Poprzez Przyjaźń – to motto Międzynarodowej Organizacji Policji, które na co dzień realizuje IPA Region Kalwaria Zebrzydowska.

  Rocznicowe uroczystości zostały zorganizowane w sobotni wieczór 17 grudnia 2022 roku w kalwaryjskim sanktuarium. Jubileuszowe spotkanie poprzedziła odprawiona przez kustosza Gracjana Kubicę Msza św.

W uroczystościach na kalwaryjskim wzgórzu wzięli udział członkowie, sympatycy i przyjaciele IPA Kalwaria Zebrzydowska.  Wśród zaproszonych gości byli min. burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr Augustyn Ormnaty, kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o. Gracjan Kubica, Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach mł. insp. Arkadiusz Śniadek, jego I Zastępca mł. insp. Robert Michna, Komendant Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej podinsp. Fryderyk Mamcarczyk

Podczas spotkania wręczono upominki, nie zabrakło również okazałego, jubileuszowego tortu. Jubileuszowe obchody połączono ze spotkaniem opłatkowym. Była więc okazja do przełamania się opłatkiem oraz złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń.

Zdjęcia i tekst

Krzysztof Kopacz