30 lecie Sekcji IPA Bułgaria

48

W dniach 11–14.06.2024 r., w miejscowości Stara Zagora (Bułgaria), odbyły się uroczystości związane z obchodami 30 – lecia Sekcji IPA Bułgaria. Na zaproszenie tej Sekcji, udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele Sekcji Polskiej w składzie: Prezydent kol. Piotr Wójcik oraz Wiceprezydent kol. Radosław Skubina. Oprócz nas w wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele osiemnastu innych sekcji narodowych m.in. z Rumunii, Cypru, Austrii, Albanii, Macedonii Północnej, Grecji, Portugalii, Włoch, Izraela, Serbii i innych państw. Władze światowe IPA reprezentował kol. Christos Parginos z Grecji.

Przez dwa dni, wspólnie z innymi delegacjami zagranicznymi uczestniczyliśmy w obchodach 30 lecia Sekcji IPA Bułgaria, które rozpoczęły się w środę uroczystą galą z udziałem władz państwowych i samorządowych, a zakończyły się w czwartek wieczorem kolacją podsumowującą to wydarzenie, w której udział wzięli wszyscy goście zagraniczni oraz wielu ważnych gości zaproszonych przez Prezydenta Sekcji IPA Bułgaria. W trakcie kolacji wręczyliśmy koledze Prezydentowi IPA Bułgaria okolicznościowe upominki od Krajowego Zarządu SP IPA oraz złożyliśmy życzenia na następne lata działalności.

W trakcie pobytu w Bułgarii udało nam się umocnić kontakty z przedstawicielami Sekcji IPA Rumunia, Grecja, Portugalia i Włochy, które mogą przynieść efekty w bezpośredniej współpracy z tymi sekcjami narodowymi oraz z IPA Bułgaria w kierunku podpisania w najbliższym czasie porozumienia o współpracy pomiędzy naszymi Sekcjami.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy wydarzenia.