30 LECIE SEKCJI IPA ESTONIA

70

W dniach 14–16 lipca 2023 r., w miejscowości Kabli (Estonia), odbyły się „estońskie letnie dni” połączone z zakończeniem obchodów XXX lecia Sekcji IPA Estonia. Na zaproszenie tej Sekcji, udział w tych uroczystościach wzięli przedstawiciele Sekcji Polskiej IPA w składzie: Prezydent kol. Piotr Wójcik oraz Zastępca Sekretarza Generalnego kol. Radosław Skubina. Oprócz nas byli także obecni przedstawiciele 13 innych sekcji narodowych z: Estonii, Łotwy, Litwy, Finlandii, Macedonii Północnej, Niemiec, Szwajcarii, Belgii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Kuwejtu. Po dotarciu do ośrodka wczasowego nad Morzem Bałtyckim zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez gospodarzy tego wydarzenia.

Jeszcze tego samego dnia, wykorzystując wolny czas, w godzinach wieczornych odbyliśmy robocze spotkania z kolegami z innych sekcji narodowych w sprawie dotychczasowej i przyszłej współpracy pomiędzy naszymi sekcjami.

W sobotę (15 lipca), od samego rana organizatorzy przygotowali różnego rodzaju zawody sportowe dla wszystkich uczestników letnich dni. Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: piłka nożna w plastikowych napompowanych kulach, trzyminutowa koszykówka, gdzie do kosza rzucaliśmy wyposażeniem służbowym policjanta (kask, pałka, latarka itp.) oraz innych równie ciekawych konkurencjach sprawnościowych.
Po całodziennych zmaganiach, wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu obchodów 30-lecia Sekcji IPA Estonia, w którym udział wzięli wszyscy goście zagraniczni oraz koleżanki i koledzy z IPA Estonia, którzy przyjechali na „estońskie letnie dni”.
W trakcie kolacji uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i medale (multimedalistą został kol. z IPA Kuwejt – 4 medale), a my wręczyliśmy kol. Prezydentowi Sekcji IPA Estonia okolicznościowe upominki od Krajowego Zarządu SP IPA oraz złożyliśmy życzenia na następne lata działalności.

W trakcie krótkiego pobytu w Estonii udało nam się umocnić kontakty z przedstawicielami innych Sekcji Narodowych obecnych na obchodach 30-lecia IPA Estonia, które mogą przynieść efekty w bezpośredniej współpracy pomiędzy naszymi sekcjami.

W powrotnej drodze do Polski odwiedziliśmy jeszcze Sekretarza Generalnego Sekcji IPA Łotwa kol. Vitalijsa Kaluginsa, z którym omówiliśmy dotychczasową współpracę pomiędzy naszymi Sekcjami oraz możliwości jej dalszego rozszerzenia.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy wydarzenia