5-lecie Regionu IPA Uroczysko-Piechowice

116

Z okazji 5. rocznicy powstania regionu IPA Uroczysko – Piechowice, skupiającego byłych policjantów antyterrorystów i obecnych policjantów służb kontrterrorystycznych, w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doszło do niecodziennego spotkania szefa dolnośląskich policjantów nadinsp. Dariusza Wesołowskiego z policjantami m.in. z Brazylii, Kenii, Izraela, USA, Irlandii, Szkocji, Rumuni, Anglii i Ukrainy.

Na zaproszenie Przewodniczącego Regionu, Władysława Leszczyńskiego – byłego warszawskiego i rzeszowskiego antyterrorysty, kończącego swoją służbę w garnizonie dolnośląskim – na uroczystości organizowane w naszym województwie przyjechali policyjni antyterroryści będący w służbie, jak i emeryci. Na spotkaniu odbyła się m.in. prelekcja dotycząca ochrony praw człowieka i nie zabrakło także miejsca na rozmowy i wymianę doświadczeń zawodowych.

Jednym z prowadzących spotkanie i pokazujących Polskę i Dolny Śląsk kolegom z różnych zakątków świata, był członek władz regionu IPA Uroczysko Piechowice – dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji we Wrocławiu mł. insp. Wojciech Żmija. Region IPA Uroczysko Piechowice jest częścią Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – skupia się przede wszystkim na nawiązywaniu relacji zawodowych z policyjnymi antyterrorystami z całego świata – poprzez wizyty w jednostkach policji i wymianie

kontaktów oraz doświadczeń zawodowych.

Spotkanie było także okazją do zwiedzenia oraz przedstawienia historii zabytkowego gmachu Komendy szczególnie przez pryzmat wojennej historii samego miasta. Ze spotkania z Komendantem Wojewódzkim Policji, delegacje udały się do siedziby Regionu IPA Uroczysko – Piechowice, by wziąć tam udział w uroczystych obchodach 5-lecia istnienia Regionu.

TEKST: Bartosz Wanot/Michał Sługocki

ZDJĘCIA: KWP we Wrocławiu