Amerykański policjant, Polak urodzony w Łomży

73

IPA Podlaska Grupa Wojewódzka

Tekst. Mariusz Kozikowski

Zdjęcia: Mariusz Kozikowski

W dniu 17 września 2023 roku IPA Region Łomża gościł w swojej siedzibie, która mieści się na terenie Międzynarodowej Akademii Nauk Społecznych
w Łomży kol. Huberta Kiełczewskiego, który jest funkcjonariuszem Deportation Officer Enforcement & Removal Operation Phoenix Field Office.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes PGW IPA SP Dariusz Kuzia, Przewodniczacy IPA Region Łomża Mariusz Kozikowski oraz kol. Karolina Borawska funkcjonariuszka KMP w Łomży. Podczas spotkania wymieniliśmy się poglądami i doświadczeniami na temat pracy w policji w Polsce i USA. Kol. Hubert Kiełczewski wyjechał z Polski w latach osiemdziesiątych jako dziecko ale bardzo dobrze posługuje się językiem polskim. Pomimo tego że w stanie Arizona gdzie zamieszkuje nie ma zbyt wielu Polaków. Kolega z USA miał okazje zwiedzić muzeum znajdujące się na na strzelnicy „FORT „ w Piątnicy oraz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, dzięki uprzejmości Prezesa Klubu strzeleckiego SAGITARIUS kol. Pawła Zalewskiego. Nasz kolega z Phoenix podziękował za takie serdeczne przyjęcie z naszej strony i zapewnił, że zamierza opowiedzieć wśród swoich kolegów o tej wizycie i zawiązać bliższa współprace z IPA Region Łomża.