BAL CHARYTATYWNY 2020

240

8 lutego 2020 roku, w lubelskim Hotelu „Victoria” odbył się „IV BAL CHARYTATYWNY „GWIAZDKA DZIECIOM – SPEŁNIAMY MARZENIA” zorganizowany wspólnie przez Region IPA Lublin Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie, Akademię Karate Daniela Iwanka, Centrum Usług BHP i Kadr „Szkoltex” oraz Hotel „Victoria”.

Głównym punktem balu, była aukcja charytatywna, poświęcona pomocy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz leczeniu 15 letniego Igora  z padaczką lekooporną .

W imprezie wzięli udział artyści, sportowcy, trenerzy, działacze, dziennikarze
i sympatycy sportu. Jak co roku gadżetów ofiarowanych przez darczyńców było mnóstwo. Od kalendarzy, koszulek reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach sportu, futbolówek sygnowanych przez znanych piłkarzy, po książki z podpisami znanych sportowców i różnego rodzaju dzieła sztuki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale i dla swoich dzieci również, bo takie fanty też się pojawiły.

Najważniejszymi momentami balu były licytacje. Do kupowania gadżetów gorąco zachęcali organizatorzy imprezy. Oprzeć się im było nie sposób, a walka o gadżety często była bardzo zacięta, aż wylicytowano wszystko, co ofiarowano.

Na zakończenie, organizatorzy zaprosili uczestników na kolejny bal, który odbędzie się już za rok, bo przecież – nie ma większej radości w życiu niż pomóc innym
w potrzebie.

Wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w przygotowanie  i przeprowadzenie balu oraz dla osób i firm wspierających jego organizację tj.: dla firmy „LOTTO” – Totalizator Sportowy oddział w Lublinie i hotelu „Victoria” w Lublinie.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Waldemar Dziedzic