Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

64

04.10.2022 r Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego i Komisariat Policji w Koronowie przeprowadzili zajęcia  z przedszkolakami w Kruszynie.   Zajęcia poprowadzili policjanci z KP w Koronowie wspólnie z przedstawicielem International Police Association w Bydgoszczy  Wiesławem Rzyduchem.

Podczas spotkania zostały omówione zasady i przepisy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzieci mogły same przećwiczyć i pokazać, jak należy bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i czego nie należy robić, żeby nie doszło do wypadku z ich udziałem.

Omówiono również dlaczego warto nosić elementy odblaskowe i jak ważną rolę pełnią one w codziennym poruszaniu się po drodze.

Wszystkie dzieci na koniec spotkania otrzymały słodycze, gadżety oraz elementy odblaskowe w postaci kamizelek. Kamizelki zostały  ufundowane  przez współorganizatora, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego a zostały one  wręczone przez  POLFINKA   maskotkę Kujawsko-Pomorskiej Policji.

Zajęcia przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie.

Tekst i zdjęcia Wiesław Rzyduch