BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE NA WAKACJACH CZYLI REGION IPA – ŚWINOUJŚCIE DLA DZIECI W WOLINIE

66

W dniu 30 czerwca 2023 roku na prośbę Biblioteki Publicznej Gminy Wolin organizującej zajęcia wakacyjne dla dzieci, Region IPA – Świnoujście zorganizował i przeprowadził akcję szkoleniowo – popularyzatorską „Bezpiecznie i ekologicznie na wakacjach”. Uczestnikami była grupa 26 dzieci w wieku 8 – 12 lat.

W trakcie spotkania, po projekcji filmu „ Ekologicznie na 2 kółkach” dyskutowano o prawidłowym, zgodnym z przepisami ruchu drogowego i kulturalnym zachowaniu się rowerzystów w trakcie letnich wypraw plenerowych i eskapad po drogach publicznych.

Na zakończenie pierwszej części spotkania uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki jako element zalecanego wyposażenia rowerzystów. Druga część spotkania poświęcona została zasadom bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się na i nad wodą. W praktycznym bloku tej części dzieci zapoznały się z różnicami oraz zastosowaniem kamizelek : asekuracyjnej i ratunkowej, metodyką ich prawidłowego wykorzystywania.

Dużym wyzwaniem, ale ochoczo podjętym przez młodych uczestników była praktyczna nauka wiązania żeglarskiego węzła ratowniczego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.

Servo per Amikeco!!!

Tekst : kol. Leszek Gawliński Przewodniczący Regionu IPA w Świnoujściu

Zdjęcia: kol. Natalia Okulska i Leszek Gawliński