Bieg Ptolemeusza – 2019 – Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

71

Ogólnopolski bieg Uliczny Klaudiusza Ptolemeusza po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku.

Od tego czasu corocznie pojawia się w kalendarzu imprez sportowych organizowanych na terenie Kalisza. Z roku na rok przyciąga do grodu nad Prosną coraz większą liczbę biegaczy, również tych zagranicznych. Na linii startu XXXIX Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza stanęło ponad 1300 zawodników i zawodniczek.

Kolejny raz, w ramach tych cieszących się ogromną popularnością zawodów sportowych odbył się bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski, którzy punktualnie o 12:00 wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

            Pierwszym policjantem, który przekroczył linię mety był Aron Przybył z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 35 minut i 50 sekund. Wśród kobiet triumfowała  Kinga Gierak z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Policjantka ukończyła bieg w czasie 43 minut i 48 sekund.

Fundatorem pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych policjantów byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Komendant Miejski Policji w Kaliszu oraz   Wielkopolska Grupa Wojewódzka  IPA.

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Pierwszy Zastępca Komendant Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz  Damiana Łada  Sekretarz Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Tekst;

 D. Łada

Foto:

A.Jaworska-Wojnicz