BIEG UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO 2022

153

W dniu 1 października 2022 r. wystartował Bieg Uniwersytetu Medycznego, w ramach którego odbyły się zawody Mistrzostwa Policji w biegu na 10 km Biegu Uniwersytetu Medycznego. W zawodach wystartowało 539 zawodników i zawodniczek, a w tym, dzięki uprzejmości Dyrektora Biegu Pana Tomasza Zatońskiego, policjanci i policjantki, którzy byli sklasyfikowani w oddzielnej klasyfikacji. Wśród policyjnych biegaczy ponad połowa stanowili członkowie IPA.

Miasteczko biegowe oraz start i meta zawodów usytuowane były na parkingu Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Trasa zmagań biegaczy wiodła przez Wojszyce, ulicą Grota Roweckiego, w stronę Biestrzykowa i z powrotem w stronę Szpitala. Wśród policjantek najlepsza okazała się Beata Borowicz KWP we Wrocławiu – 00:41:59, druga na mecie zameldowała się zawsze Marlena Bajsarowicz (KMP Wrocław/Region IPA Wrocław) 00:43:39, a jako trzecia debiutowała na policyjnym podium Renata Piech ze Sztabu Policji KMP Wrocław (0:52:26). W rywalizacji policjantów zdecydowanie wygrał Bartosz Wróbel pełniący na co dzień służbę w OPP we Wrocławiu (00:37:12), drugi był członek Regionu IPA Wrocław Adam Banaszewski z Wydziału Sztab Policji KMP we Wrocławiu (00:39:15), a trzeci champion Regionu IPA Wrocław Paweł Jankowski (00:39:39). Najszybszą zawodniczką w klasyfikacji IPA była podinsp. Ewa Tuszyńska Naczelnik Wydziału Laboratorium Kryminalistyczna KWP we Wrocławiu. Natomiast w klasyfikacji zawodników wyróżniono członka IPA – Jarosława Gębskiego, który 10 kilometrów pokonał razem ze swoich synem Kacprem, w specjalnie zaprojektowanym wózkiem dla dzieci, które nie mogą same tego zrobić. Nagrody najszybszym policjantkom i policjantom w tegorocznej edycji Biegu wręczał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Sławomir Wołk oraz Przedstawiciele IPA Region Wrocław Szymon Fiedorow i Bartłomiej Majchrzak.

W związku z biegiem kilka dni później odbyło się spotkanie Organizatorów z policjantkami i policjantkami zaangażowanymi w zabezpieczenie i organizację Biegu Uniwersytetu Medycznego. Tomasz Zatoński  Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wraz z członkiem IPA Zbigniewem Kijakiem pracownikiem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu podziękowali wytypowanym policjantom i policjantkom z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Obecny na spotkaniu nadinsp. Dariusz Wesołowski podkreślił wagę tężyzny fizycznej w policyjnym rzemiośle i rolę sportowej rywalizacji. Wraz z Prezesem Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Komendant wręczył legitymację Zasłużonego dla Sekcji Polskiej IPA profesorowi Tomaszowi Zatońskiemu.

Autor tekstu: Szymon Fiedorow.

Autor zdjęć: Przemysław Ratajczak.