Chodźcie, bo strzelam!

37

W niedzielę, 16 czerwca, na strzelnicy PZŁ w podradomskim Piastowie k. Wsoli, wspólnie z Towarzystwem Strzelectwa Sportowego „VIS” zorganizowaliśmy zawody strzeleckie. Do udziału w imprezie inicjującej współpracę z „Visem” zaprosiliśmy wszystkie zaprzyjaźnione Regiony IPA oraz sympatyków naszego Stowarzyszenia. Ostatecznie w zawodach wzięło udział dziesięć trzyosobowych drużyn. Po obowiązkowym instruktażu i dopełnieniu formalności dokumentacyjnych wszyscy strzelali z broni krótkiej i długiej.

Uznaliśmy, że wszystkie drużyny zmieściły się w „pierwszej dziesiątce”. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Klub Motocyklowy Right Riders 2, Region IPA Nowy Dwór Mazowiecki, „Wystrzałowi”, „Arka” Radom, Region IPA Lublin, „Cedab.pl”, Koło nr 45 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Radomiu. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium klasyfikacji indywidualnej.

Zawody były świetną okazją do integracji, spotkań ze starymi znajomymi i zawarcia nowych znajomości. Pomogła w tym kiełbaska pieczona na ognisku i catering z zaprzyjaźnionej restauracji Teatralna z Radomia. Ponad 20 koleżanek i kolegów z klubu motocyklowego IPA Right Riders (m.in. z Radomia, Warszawy i Rawy Mazowieckiej) przybyło na swoich pięknych „rumakach”, dumnie prezentując je na placu przed strzelnicą.

Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie zawodów ekipie TSS „Vis”- Prezesowi Mateuszowi Deji, głównemu sędziemu Pawłowi Malarskiemu oraz wszystkim sędziom i instruktorom.

Tekst Krzysztof Kapturski

Zdjęcia: Marek Skóra, Karolina Krawczyk, Piotr Sierawski