CZARNOGÓRA – MAŁY KRAJ Z LUDŹMI O WIELKIM SERCU I OGROMNYM POTENCJAŁEM

223

Początkiem listopada delegacja regionu IPA Nowy Sącz, przebywała z rewizytą w Czarnogórze. Odbyliśmy wiele spotkań z komendantami jednostek Policji i Policji Granicznej, zarówno w Podgoricy jak również na całym wybrzeżu morza Adriatyckiego – Kotor Budva, Bar , Tivat.

Odwiedziliśmy Akademię Policyjną a w Ulcinij zjedliśmy kolację ze wschodzącą muzyczną gwiazdą bałkańską Isakiem Sabanovićem. Niespodziewanie zawitaliśmy do Szkoder w Albanii, gdzie w dniu oficjalnego przyjęcia Albanii w poczet wielkiej rodziny IPA czekał na nas prezydent IPA Albania wraz ze współpracownikami i ogromny tort w barwach Polski i Albanii.

Ponad wszystko jednak, to zobaczyliśmy mały geograficznie kraj z ludźmi o ogromnym sercu, pogodnych, życzliwych i uśmiechniętych. Kraj z cudowną kulturą i kuchnią, kraj o ogromnym potencjale.

Nie mamy słów podziękowań dla naszych przyjaciół , pośród których czuliśmy się jakbyśmy się znali całe lata, wspierali i przyjaźnili na czele z nowo wybraną koleżanką prezydent Bijaną Dulović, b. Prezydentem Vojo Dragovicem, Sefkija Kurgas Przewodniczącym podregionu IPA Ulcinij, Dejanem Jankovićem z naszego bratniego regionu Jug, wszystkimi którzy byli z nami od rana do nocy. Dziękujemy za organizację pobytu w Albanii Adrianovi Zaganjori oraz prezydentowi IPA Albania i kierownictwu tej Sekcji.

Text. E.Gargula

Zdjęcia: uczestnicy