Członkowie IPA w biegach OCR

280

Biegi OCR cieszą się rosnącą popularnością wśród osób aktywnych ruchowo. Również i w szeregach naszego stowarzyszenia IPA możemy znaleźć entuzjastów tej odmiany biegów z przeszkodami. Przemysław Niecikowski i Grzegorz Wesołowski, bo o nich mowa właśnie w ten sposób spędzają swój wolny czas.

Biegi przełajowe przeżywają swoją drugą młodość. Coraz więcej osób próbuje swoich sił w wyścigach z przeszkodami (OCR – Obstacle Course Racing). Tego typu biegi są przede wszystkim sprawdzenia samego siebie: swojej wytrzymałości, siły, kondycją, psychiki, czy też walki z własnymi ograniczeniami i słabościami.

Członkowie naszego stowarzyszenia Przemysław Niecikowski i Grzegorz Wesołowski z regionu Mogilno od pewnego czasu trenują biegi OCR oraz biorą w udział w zawodach w różnych regionach naszego kraju. Za nimi jest już udział w kilku prestiżowych biegach: Armagedon, Runmagedon czy ostatnio 15 kilometrowy w 11. edycji Terenowej Masakry w Bydgoszczy.

Jak sami zapowiadają w planach mają już kolejne starty, w tym ten najbliższy w Biegu Spartakusa, który odbędzie się w Bornem Sulinowie. Przemysław Niecikowski nadmienia, że poprzez swoje starty chcą pokazać innym, że w ten rodzaj aktywności fizycznej może uprawiać każdy niezależnie od wieku czy od kiedy zaczął trenować. Wystarczy tylko samozaparcie i regularny trening.

Naszym kolegom gratulujemy sportowej pasji i życzymy powodzenia w następnych startach!

Mariusz Niecikowski