Członkowie SGW IPA i Zasłużeni dla IPA Sekcja Polska na meczu EURO 2020 Polska – Szwecja w Sant Petersburgu

82

W dniach 22-24 czerwca 2021 roku gupa członków Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA wraz z zasłużonymi dla IPA Sekcja Polska przebywała w rosyjskim mieście Sant Petersburg.

Głównym celem wizyty w było obejrzenie na żywo meczu piłkarskiego EURO 2020 pomiędzy Polską i Szwecją. Delegacja pod kierownictwem Przewodniczącego Regionu Centralne Biuro Śledcze SGW IPA – Andrzeja Kuczyńskiego spędziła trzy dni w tym malowniczym mieście. Były to niezapomniane chwile dla całej ekipy.

Jak wiadomo Biało-Czerwonym nie udało się awansować do następnej rundy Mistrzostw Europy i byliśmy bardzo zawiedzeni, ale taki jest sport i nie zawsze spełnia się to o czym marzymy . W tym przypadku naprawdę niewiele zabrakło, (POL-SWE 2:3), żeby osiągnąć zakładany przez wszystkich kibiców z Polski awans do fazy pucharowej turnieju.

Po obejrzeniu na stadionie Zenita (Kriestovski) bardzo wyrównanego, widowiskowego i pełnego zwrotu akcji meczu, delegacja udała się na zwiedzanie Sant Petersburga i była to taka „wisienka na torcie” bo było co zwiedzać w tym 5 milionowym mieście z drugim co do wielkości najgłębszym metrem w Europie (86 metrów głębokości), po Kijowskim (104 metry głębokości). Podczas wizyty byliśmy bardzo dobrze przyjmowani przez mieszkańców tego miasta zwanego „Wenecją Północy”, co bylo dla nas pozytywnym zaskoczeniem.

Duże słowa uznania oraz podziękowania w pomocy i organizacji zakwaterowania należą się byłemu Prezydentowi IPA Sekcja Polska Panu Fryderykowi Orepukowi oraz Pani Prezydent IPA Sant Petersburg Oldze Birukinie. To dzięki Prezydent Pani Oldze Birukinie, która udzieliła również wielu niezbędnych wskazówek organizacyjny Polska delegacja została zakwaterowana w polskim klasztorze rzymsko-katolickim.

Nie można zapomnieć także o Siostrze Miriam z Polski służącej w klasztorze, która godnie ugościła naszą ekipę. Polska delegacja na zakończenie pobytu zorganizowała spotkanie podczas którego przekazała pamiątki i gadżety z Polski, odbierając także od gospodarzy symboliczne suveniry.