Czy Piłka Nożna jest tylko dla mężczyzn? Nie !

512

Udowodniły to nasze koleżanki – zawodniczki drużyny piłkarskiej, które w dniu 11 lipca br jako Drużyna Wielkopolskiej Policji Kobiet w Piłce Nożnej w barwach IPA Poznań zdobyła SREBRNY medal w trzeciej, letniej edycji turnieju „Babskie granie 30+”. Turniej orgazniowany jest przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

Patrycja Kwiatkowska, strzelczyni 9 bramek (z 22 zdobytych przez zespół), wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.

Drużyna kobiet w piłce nożnej swoje sukcesy odnosi od 5 lat,a wszystko zaczęło się w 2016 r.

Krótkie podsumowanie 5 lat istnienia.

– sierpień 2016 – pierwszy trening

– wrzesień 2016 – pierwszy turniej- Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji w Olsztynie – 7 miejsce!

Lista najważniejszych osiągnięć drużyny na przestrzeni pięciu lat.

Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie-  czyli najbardziej prestiżowa i najważniejsza impreza w kalendarzu policyjnych rozgrywek piłkarskich.

⚽ 2017 4 miejsce

⚽ 2018 brąz

⚽ 2019 srebro

⚽ 2020 brąz

⚽ 2021 –

Ponadto drużyna uczestniczyła w turniejach:

⚽ VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej IPA Gdynia – srebro

⚽ IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł.asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji w Olsztynie – srebr

⚽ Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej w Cetniewie – 5 miejsce

⚽ VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł.asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji w Mrągowie – brąz

⚽ Wojewódzki Finał Pucharu Polski – Futsal Kobiet Poznań – złoto

⚽ Babskie granie 30+, w Poznaniu.

edycja zimowa – złoto

edycja letnia – brąz

⚽ Babskie granie 30+ w Poznaniu.

edycja letnia – srebro

Okrzyk drużyny brzmi „ NA WESOŁO „ i ma on przypominać zawodniczkom, że w grze chodzi przede wszystkim o radość. Dla nas-piłkarek amatorek nie jest najważniejszy wynik, a zadowolenie z każdego meczu, turnieju. Staramy się czerpać satysfakcję z każdej minuty spędzonej na parkiecie czy boisku. Oczywiście woli walki i ambicji nie można nam odmówić. Zawsze wychodzimy na boisko po to, aby czerpać radość z gry i po to, aby zwyciężyć.

Skład drużyny.

Anna Król, Alicja Cichoradzka, Karolina Duszyńska, Magdalena Jaworska-Skowron, Milena Kaszyńska, Małgorzata Kochańska-Lizewicz, Dorota Kocińska, Patrycja Kwiatkowska, Anna Nowicka, Adrianna Raś, Katarzyna Sammler, Daria Saukens, Weronika Spalony, Katarzyna Stodolna, Monika Witt, Sonia Wojciuch, Marta Zielińska.

Tekst – Daria Saukens

Foto- ze zbiorów drużyny