DELEGACJA PRZYJACIÓŁ Z IPA CZARNOGÓRA Z WIZYTĄ NA SĄDECKIEJ ZIEMI

36

Od 11 lat kontaktów, kiedy Sekcja Czarnogóra była jeszcze kandydatem, a potem, kiedy została pełnoprawnym członkiem IPA , datuje się nasza współpraca pomiędzy regionem IPA Nowy Sącz, a Sekcją Czarnogóry. Aby przypieczętować naszą współpracę, podpisaliśmy także porozumienie
z Regionem IPA Jug i co roku członkowie naszych regionów odwiedzają Polskę i Czarnogórę.
Nie inaczej było i w tym roku, gdy w długi czerwcowy weekend , odebraliśmy z lotniska w Balicach 6 osobową delegację naszych przyjaciół.

2 dni w Krakowie pozwoliły im zaledwie rozglądnąć się w tym pięknym mieście, Rynek, Kopiec Kościuszki, Wawel, Barbakan, zwiedzanie miasta autobusem, Fabryka Schindlera i wizyta w Wieliczce, zachęciły tylko do przyjazdu prywatnie do Krakowa. Członkowie naszego regionu, zadbali także o to, aby nasi goście delektowali się naszą małopolską kuchnią.

Kolejne 2 dni, już na sądeckiej ziemi to tradycyjne spotkanie z kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, podczas którego opowiedział naszym gościom o pracy i oprowadził po komendzie przybliżając aspekty naszej służby – zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu podinsp. Waldemar Górowski. Wszyscy członkowie delegacji byli po raz pierwszy w Polsce, i mogli po raz pierwszy zobaczyć warunki w jakich pracują sądeccy policjanci. Odwiedzili także pokój IPA, gdzie nie brakuje pamiątek z IPA Czarnogóra.

Po wizycie w komendzie , zwiedziliśmy miasto Nowy Sącz , niestety burza skróciła nam ten czas i zostało jeszcze kilka rzeczy do zobaczenia na kolejną wizytę. Następny dzień był bardzo wymagający, zwiedzanie Krynicy i Muszyny, wyjazd na Jaworzynę Krynicką oraz wejście na nowo odbudowany Muszyński Zamek sprawiły, że obiad i kolacja w Domu Miodu i Wina w Muszynie smakowała wyjątkowo.

Przy tak napiętym 4 dniowym programie, nasi goście stwierdzili, że teraz wracają odpocząć do siebie na kilka dni, aby za 2 tygodnie podjąć delegację naszego regionu.

Kontakty pomiędzy IPA Czarnogóra a naszym regionem , nie zamykają się tylko do wzajemnych odwiedzin delegacji. Na bazie wieloletniej współpracy naszego regionu, podpisano umowę o współpracy pomiędzy IPA Czarnogóra a IPA Polska. Ponadto, członkowie naszego regionu biorą licznie udział w corocznych propozycjach naszych przyjaciół z Czarnogóry.

Tekst. Ela Gargula,

Zdjęcia: uczestnicy