Dolnośląska IPA z drugą edycją #SpotkaniaNaSzczycie

64

W pierwszy weekend czerwca, gdy większość obostrzeń związanych z Covid-19 zostało w Polsce zniesionych, IPA Dolny Śląsk rozpoczęło drugą edycję wydarzenia zainicjowanego w ubiegłym roku w ramach obchodów 70. rocznicy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – SpotkanieNaSzczycie. Tym razem chcielibyśmy zaprosić członków IPA nieco bliżej stolicy naszego województwa, aby spróbowali swoich sił zdobywając szczyt Ślęży.

To starożytne święte miejsce pogańskiego kultu bóstwa słońca sięgające VII w. p.n.e. jest rezerwatem przyrody zbudowanym w większości z granitu, ma wysokość 718 m.n.p.m. i porośnięte jest lasami. Niewielka odległość od Wrocławia, Świdnicy
i Dzierżoniowa sprawia, że Ślęża jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w regionie. Na szczycie góry znajduje się schronisko turystyczne PTTK, maszt telewizyjny i radiowy, kościół Nawiedzenia NMP, ruiny zamku, wieża widowkowa oraz zabytkowa (prawdopodobnie celtycka) kultowa rzeźba niedźwiedzia.

Dla przypomnienie: celem tego wydarzenia jest zachęcenie członków IPA do aktywności i poznawania urokliwych miejsc naszego regionu w duchu przyjaźni i rywalizacji. Każdy członek, który zdobędzie szczyt pokonując co najmniej 10 km (wejście
i zejście) i udokumentuje tę aktywność aplikacją biegową lub zdjęciem, otrzyma pamiątkową odznakę.

Dla urozmaicenia rywalizacji, odznaki zostały ponumerowane, a zwycięzcy zostaną umieszczeni na liście zwycięzców.

Pierwsza okazja do zdobycia szczytu oraz otrzymania odznaki z numerem 1 pojawiła się w sobotę 5 czerwca, kiedy w piękny, słoneczny dzień członkowie Regionu IPA Wrocław urządzili „małe zawody”: bieg na Ślężę trasą Ślężańskiego Zimowego Półmaratonu. Wspólny start miał miejsce o godz. 9:30 ze Stadionu w Sobótce. Meta znajdowała się przy Schronisku na Ślęży. Trasa biegu wyniosła 11 km. Wyścig odbył się w przyjaznej atmosferze i wszyscy uczestnicy zwyciężyli. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkową odznakę. Wśród pierwszej grupy zdobywców Ślęży tego dnia był były Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Fryderyk Orepuk – gratulujemy!

Od 5 czerwca, dolnośląscy członkowie IPA podejmują wyzwanie i stawiają czoła szlakom na szczyt Ślęży pieszo lub rowerem, o różnych porach dnia – chociażby dla podziwiania pięknego zachodu słońca!

Wydarzenie trwa, szczyt czeka na zdobycie, a odznaki czekają by trafić w ręce kolejnych członków IPA.

Zachęcamy członków IPA na całym świecie do udziału
w wydarzeniach organizowanych przez ich sekcje, aby można było przywrócić normalność i pielęgnować wartości naszego Stowarzyszenia przez służbę i przyjaźń.

Michał Sługocki, Sekretarz Regionu IPA Wrocław.

Autor tekstu – Michał Sługocki.
Autor zdjęć – Błażej Przygodzki.