Drużyna Regionu IPA Wrocław na turnieju Boisko Bez Granic

59

28.09. we wrocławskim Parku Staszica odbyła się już XI edycja turnieju piłkarskiego – Boisko Bez Granic. Najważniejszym hasłem na ten dzień były słowa – „Love football, hate racism”.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 16 drużyn – w tym reprezentanci IPA Region Wrocław. Rozgrywki przeprowadzone zostały w czterech grupach, dwie drużyny mogły wyjść z grupy i zagrać dalej. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, a cały Park już od godzin porannych tętnił życiem.

 Poza futbolem, można było skorzystać z darmowej lekcji języka hiszpańskiego czy spróbować swoich sił tańcząc zumbę. Istniała też możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej piłkarskiej rozgrzewce prowadzonej przez piłkarza WKS Śląsk Wrocław – Mateusza Radeckiego. O godzinie 10 drużyny przystąpiły do rozgrywek grupowych. Drużyna złożona z naszych kolegów już w pierwszym meczu pokazała jakość – pokonując 2:1 ubiegłorocznych srebrnych medalistów – drużynę Muzułmańskiego Centrum Kulturalno – Oświatowego. Drugi mecz grupowy z pracownikami Centrum Usług Informatycznych zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatnie spotkanie to wysoka wygrana drużyny IPA nad drużyną o dźwięcznej nazwie – Błotniaki. Takie rezultaty dały naszym piłkarzom pierwsze miejsce w grupie i awans do najlepszej ósemki w Turnieju. W ćwierćfinale rywalem naszych kolegów była drużyna Wykwit Zacisze FC. W spotkaniu zgromadzeni kibice nie doczekali się bramek, zabrakło odrobiny szczęścia drużynie IPA (między innymi trafienie w słupek). Emocji natomiast nie było koniec, gdyż od razu przystąpiono do rzutów karnych. Jedenastki to jak wiadomo… loteria,  tym razem dzięki fenomenalnej postawie bramkarza to drużyna z Zacisza cieszyła się z wygranej – 4:3 po serii rzutów karnych. Tak niewiele zabrakło do awansu do półfinałów. Mimo to, uśmiechy gościły na twarzach wszystkich piłkarzy, bo najważniejsza była idea rozgrywek. Rywale grupowi otrzymali od kapitana naszej drużyny pamiątkowe szaliki IPA Region Wrocław 🙂 Turniej zakończył się wręczeniem medali i pucharów dla najlepszych drużyn, a następnie piłkarze wzięli udział w koncercie muzycznym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Tekst: Łukasz Nowakowski

Zdjęcia:  Łukasz Nowakowski/Organizator