Dzień Dziecka – 1 czerwca przy ul. Taborowej w Poznaniu

24

1 czerwca przy ul. Taborowej w Poznaniu obchodziliśmy i świętowaliśmy kolejny raz Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, a na dzieci, które przyszły z rodzicami czekała moc atrakcji. Nie zabrakło ciekawych pokazów i całego mnóstwa policyjnego sprzętu. Na koniec euforię wywołał pokaz policyjnego tajfuna, który zapewnił trochę ochłody.

 Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na rodzinny piknik wielu pracowników i funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji z dziećmi. Organizatorzy zadbali, by w ten wyjątkowy czas dzieci się nie nudziły. kolejny raz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W sobotnie południe na ul. Taborowej w Poznaniu zawitało wielu pracowników i funkcjonariuszy Policji wraz z dziećmi. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, Zarząd Wojewódzki NSZZ pracowników Policji, Region IPA Poznań – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji oraz Zarząd Terenowy NSZZ OPP w Poznaniu.

Całości dopełniały oblegane dmuchańce, trampoliny, bańki mydlane, punkty z malowaniem twarzy i oczywiście z watą cukrową i popkornem. Na stoiskach prewencyjnych dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursach i grach. Nie mniej emocjonująca była możliwość wejścia do radiowozów, wozu strażackiego, wozu bojowego Wojska Polskiego, przymierzenia się do policyjnego motocykla czy quada. Każdy kto miał ochotę, mógł podejść do policyjnych antyterrorystów, wziąć do ręki ich broń, a nawet zobaczyć jak wygląda i działa ich robot do pracy z ładunkami wybuchowymi. Nie zabrakło również policjantów z Ogniwa Konnego. Dzięki obecności strażaków, najmłodsi mogli spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru”, a także wejść do namiotu wypełnionego dymem.

IPA Region Poznań brał czynny udział demonstrując na swoim stoisku elementy umundurowania z wielu regionów świata które cieszyły się wielkim uznaniem. Mottem stowarzyszenia, wyrażonym w języku esperanto jest: „Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).

Prezydium

IPA Region Poznań