Golf IPA 2022 w Binowie

85

Zgodnie z oczekiwaniami wielu członków i sympatyków IPA garnizonu zachodniopomorskiego, aktyw Regionu IPA – Gryfino w dniu 8 lipca br. zorganizował kolejny raz Turniej IPA w Golfa w Binowie 2022. Na starcie zgłosiło się 6 drużyn IPA gotowych do rywalizacji na 9 dołkowym polu golfowym. Po krótkim instruktażu i przypomnieniu podstawowych zasad gry w ramach Akademii Golfa, uczestnicy udali się „na pole walki”. Pogoda nam sprzyjała, zapał był wielki, świeże powietrze, śpiew ptaków – humory dopisywały….

Po kilku godzinach gry i przejściu wielu kilometrów po zielonej, aksamitnej murawie, turniej dobiegł końca. Zmęczeni, ale zadowoleni zawodnicy i obserwatorzy, udaliśmy się do restauracji BINOWO GOLF PARK na biesiadę grillową podczas której ogłoszono uzyskane wyniki. Głównym laureatem tegorocznego turnieju została drużyna gospodarzy pod nazwą „Szybki strzał”, drugie miejsce zajęła ekipa z Regionu IPA – Szczecin, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Regionu IPA – Stargard. Kol. Grzegorz Klimek zadbał o ciekawe nagrody dla każdego. Dużą niespodzianką ze strony organizatorów był występ amatorskiego zespołu wokalno-muzycznego z Domu Kultury w Gryfinie (5osób, działa od 1996 r.) pod nazwą „Ad Hoc”, który w dowcipny sposób zaprezentował szeroki wachlarz szlagierów z okresu między i powojennego – zabawa do wieczora była super, wszyscy śpiewaliśmy i podziękowaliśmy wykonawcom gromkimi brawami.

Zorganizowanie turnieju na polu golfowym w Binowie było możliwe dzięki sponsorowi (już nie po raz pierwszy) Pani Magdalenie Joannie Kaminska – Prezesce firmy „CitoNet” Szczecin (Grupa TZMO) – serdecznie dziękujemy !!!

Odrębne i szczególne podziękowania należą się kol. Grzegorzowi Klimkowi – Przewodniczącemu Regionu IPA – Gryfino za poniesiony trud oraz wkład pracy społecznej w organizacji turnieju – Grzegorz jesteś wielki !!!!!!

Servo Per Amikeco !!!

kol. Mariola Świątczak-sekretarz ZGW IPA – Szczecin;

autorzy zdjęć – uczestnicy turnieju.