I IPA Biathlon

200

W dniach 24-28.04.2024 Region III „Korona” Opole zorganizował w Nowym Targu I IPA Biathlon, dwie konkurencje sportowe – strzelanie i kręgle.

Na zaproszenie do udziału odpowiedzieli członkowie IPA z Hiszpanii(Extramadura), Litwy(Siauliai), Rumuni (Salaj), Słowacji (Poprad) i Włoch (Pavia). Sama rywalizacja sportowa to zbyt mało, żeby zaspokoić apetyt zagranicznych gości, na deser dostali turystyczne atrakcje Małopolski.

Zawody strzeleckie zrealizowanie zostały w stolicy Podhala na terenie strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju, natomiast druga z zaplanowanych konkurencji – kręgle zrealizowane zostały w Karczmie – Browarze ZADYMA w Szaflarach.

Rywalizacje w konkurencji strzelanie, w którego w skład wchodziło strzelanie z karabinu, pistoletu oraz ze strzelby wygrała drużyna z Hiszpanii, a najlepszym strzelcem zawodów został ich reprezentant Luis Timon.

Rywalizację w kręglach wygrała drużyna Włoch, a najlepszym zawodnikiem w kręgle okazał się zawodnik drużyny Włoch Angelo Maggi.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w obydwu konkurencjach okazał się członek naszego Regionu Mateusz Kapołka.

Po dniu sportowych zmagań nastąpiły dwa dni turystyczne, w piątek pokazaliśmy gościom Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Każdy kto tam był wie jakie to na nich wywarło wrażenie.

Sobota to już był dzień czysto rekreacyjny. Królewskie Miasto Kraków ze swoimi licznymi zabytkami, urokami sukiennic czy panującą atmosferą pozwoliło spędzić dzień pełen relaksu i odpoczynku.

Sobotni wieczór okazał się fiestą radości ze spotkania ludzi zrzeszonych pod sztandarem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, gdzie zarówno bariery językowe, wiek czy stopień w służbie nie mają żadnego znaczenia. W oprawie kapeli góralskiej Sekretarz Opolskiej Grupy Wojewódzkiej oraz Przewodniczący Regionu III „Korona” Opole dokonali uroczystego wręczenia pucharów i trofeów I IPA Biathlon. Była degustacja podhalańskiej kuchni, tańce i hulanki… po prostu RADOŚĆ w myśl Servo per Amikeco.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w trakcie I IPA Biathlon dla: Arkadiusza Skrzypczaka – Prezydenta Sekcji Polskiej IPA w latach 2007-2013, członkom klubu Krwiodawstwa PCK Kropla: Leszkowi, Sławkowi, Marcinowi, Marcie, a także Marianowi z Pensjonatu „u Czyszczoniów”.

Za pomoc w przygotowaniu i realizacji I IPA Biathlon szczególne podziękowania kierujemy do: Inspektora Roberta Chowańca Komendanta KPP w Oświęcimiu, Isaama Benzid z Firmy Blachotrapez S.A., Natalii Brzozowskiej Dyrektor Hotelu B&B w Nowym Targu oraz wszystkich, którzy się przyczynili do realizacji tego przedsięwzięcia.

Mirosław Moliszewski