I Turniej Piłki Nożnej Regionu IPA Bolesławiec

76

Region IPA Bolesławiec pod Honorowym Patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu podinsp. Tomasza Jagielskiego (też członek IPA) zorganizował I Turniej Piłki Nożnej w dniu 22-go września 2023 r. na trawiastym stadionie ZNICZ w Kruszynie w gminie Bolesławiec. W turnieju brało udział łącznie 10 drużyn: policjanci z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Polkowic, Zgorzelca i Wrocławia, drużyny IPA: Głogów, Bolesławiec i Jelenia Góra/Złotoryja oraz strażacy z KP PSP Bolesławiec i  żołnierze USA stacjonujący w powiecie bolesławieckim. Sędziami byli członkowie IPA: Grzegorz Górski i Piotr Członka.

I miejsce wywalczyli policjanci z KMP Wrocław, II miejsce policjanci z KPP Bolesławiec, a III miejsce policjanci z KPP Lwówek Śląski. Indywidualnie najlepszym bramkarzem został zawodnik Mateusz Pecold z KMP Wrocław, najlepszym strzelcem Adrian Kłonicki z bolesławieckiej drużyny, a najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany żołnierz z US Army Guan Rogas. Dyplomy i nagrody wręczyli: przewodniczący Regionu IPA, komendant i zastępca wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski. Turniej odbył się zgodnie z duchem i dewizą IPA – „Servo per Amikeco tj. Służyć poprzez przyjaźń”.

Przewodniczący Regionu IPA Bolesławiec kom. Tomasz Kazimierczuk (służbowo naczelnik WRD)za wzorowe przeprowadzenie tej imprezy, otrzymał list gratulacyjny wraz okolicznościowym szalikiem od prezesa Dolnośląskiej  Grupy Woj. IPA nadkom. Bartłomieja Majchrzaka, a który wręczyli w imieniu prezesa koledzy:  Zdzisław Mirecki i Roman Wieczorek. Wsparcia i pomocy w organizacji udzieliła Gmina Wiejska Bolesławiec, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i sołtys Kruszyna. Po odebraniu dyplomów i nagród uczestnicy zostali ugoszczeni smakowitymi potrawami.

Tekst i foto: Zdzisław Mirecki IPA Region Bolesławiec