I Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Lublin

28

W dniu 18.05.2024r., na gminnej strzelnicy w Osówce k/Lublina odbył się „II TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO REGIONU IPA LUBLIN”.

Zawodnicy strzelali z broni krótkiej (pistolet) i długiej (karabin). Rywalizacja odbyła się w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej z broni krótkiej i długiej. Koronną konkurencją był rzut ipowską siekierą do celu. Turniej otworzył Przewodniczący Regionu IPA Lublin kol. Waldemar Dziedzic.

W zawodach udział wzięło 9 (trzyosobowych) drużyn, reprezentujących Regiony IPA z terenu woj. lubelskiego tj.: (Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Opole Lubelskie, Włodawa i Zamość), Riders of IPA Lublin oraz inne drużyny reprezentujące służby mundurowe. Organizatorem turnieju był Region IPA Lublin oraz Prezydium LGW IPA (szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizacje turnieju należą się kol. Pawłowi Kamoli
i Michałowi Kołkowiczowi).

Po spokojnej, ale zaciętej rywalizacji, turniej wygrała drużyna Regionu IPA Lublin, drugie miejsce zajęła drużyna Riders of IPA Lublin, a trzecie drużyna Regionu IPA Zamość. Najlepszym strzelcem z broni długiej okazał się kol. Łukasz CZAPLA z Regionu IPA Opole Lubelskie, a z broni krótkiej kol. Łukasz KWIATKOWSKI z Riders of IPA Lublin. W rzucie ipowską siekierą do celu bezkonkurencyjny okazał się kolega Zenon Danielczuk z Regionu IPA Chełm.

Na zakończenie turnieju, Prezes Lubelskiej GW IPA kol. Piotr Wójcik oraz Przewodniczący Regionu IPA Lublin kol. Waldemar Dziedzic wręczyli okolicznościowe puchary i nagrody indywidualne dla najlepszych strzelców i najlepszej drużyny turnieju.

Do zobaczenia na następnym turnieju już za rok.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: uczestnicy turnieju