II Turniej Strzelecki Regionu KWP Łódź

132

5.12.2021r. na Strzelnicy C4 Guns w Łodzi przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 141, z zachowaniem rygoru sanitarnego, odbyły się II MIKOŁAJKOWE ZAWODY IPA KWP Łódź i C4 GUNS Łódź. Organizatorami zawodów byli członkowie Stowarzyszenia IPA KWP Łódź oraz członkowie Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego C4 Guns.

Do udziału w zawodach zgłosili się zawodnicy klubów strzeleckich z województwa łódzkiego,
a także liczna grupa amatorów strzelania oraz dzieci. Do zawodów przystąpiło 54 zawodników co jest wzrostem o 17 osób w stosunku do roku ubiegłego.

Zawody toczyły się w pięciu konkurencjach:

– 15 m Pistolet bocznego zapłonu 10 strzałów,

– 25 m Pistolet maszynowy centralnego zapłonu 10 strzałów,

– 25 m Karabin bocznego zapłonu OPEN 10 strzałów,

– 25 m Pistolet centralnego zapłonu 10 strzałów,

– Pistolet dynamiczny PITSTOP MIKOŁAJA.

Nad przestrzeganiem regulaminu czuwali i zawody prowadzili sędziowie Klubu Strzeleckiego
C4 Guns. Przed rozpoczęciem zawodów strzeleckich odbyła się prelekcja dotycząca pierwszej pomocy w przypadku postrzału na strzelnicy.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczestnicy korzystali z porad doświadczonych zawodników Klubu Strzeleckiego C4 Guns a także mogli posilić się pysznymi wypiekami ufundowanymi przez Cukiernię i Piekarnię „JK” Pana Józefa Kuczki z miasta Łodzi oraz Cukiernie „Bombonierka” Rodziny Krychniak z miasta Brzeziny. Dla bardziej wyszukanego smaku podawany był żurek okraszony pieczywem z Piekarni „JK” Pana Józefa Kuczki.

Zawody przebiegły bezpiecznie i w miłej mikołajkowej atmosferze pod dobrze znanym hasłem Stowarzyszenia IPA „Servo Per Amikeco – Służyć poprzez przyjaźń”. Dzięki tej dewizie uczestnicy turnieju mogli napić się Coca-Coli i soków Cappy ufundowanych przez producenta firmę Coca-Coca oraz zjeść pyszną chałwę i sezamki „AMKI” ufundowane przez Łódzkiego producenta firmę Unitop.

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Przewodniczący IPA KWP Łódź, Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego C4 Guns oraz Prezes i V-ce Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r. w Łodzi. Każde dziecko uczestniczące w zawodach otrzymało prezent.

Jeszcze raz gratulujemy nie tylko zwycięzcom ale wszystkim uczestnikom zawodów postawy fair play i wzorowej postawy sportowej .

Na zakończenie zawodów Przewodniczący Regionu IPA KWP Łódź podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizacje, Prezesowi Panu Jarosławowi Olbrychowskiemu i V-ce Prezesowi Panu Józefowi Kuczce Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r. w Łodzi za ufundowanie pucharów i medali dla zwycięzców, Piekarni i Cukierni „JK” Pana Józefa Kuczki za ciasta i pieczywo do żurku oraz Cukierni „Bombonierka” Pani Edycie i Panu Krzysztofowi Krychniak za ciastka.

Maciej Rubinkowski