III Charytatywny Rajd Pieszy organizowany przez KMP w Nowym Sączu oraz Region IPA Nowy Sącz

188

W miniona sobotę, tj. 19 czerwca odbył się III Charytatywny Rajd Pieszy organizowany przez KMP w Nowym Sączu oraz Region IPA Nowy Sącz. Celem rajdu jest propagowanie turystyki pieszej wśród funkcjonariuszy ale nadrzędnym, jest przekazanie pieniędzy z wpisowego na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ta idea realizowana jest od I rajdu, w ten sposób włączamy się w pomoc dla rodzin naszych poległych w służbie koleżanek i kolegów.

Wzorem lat poprzednich zaprosiliśmy do udziału ościenne jednostki, zaproszenie przyjęły KPP Limanowa oraz KPP Bochnia. Przedstawiciele tych jednostek licznie stawili się aby dołożyć swoją cegiełkę na tak szczytny cel. Licznie stawili się także policjanci naszej jednostki ze swoimi rodzinami. Ogółem w rajdzie wzięły udział 84 osoby. Rozpoczęcie rajdu ogłosił w imieniu Komendanta Miejskiego Policji , zastępca – kom. Zbigniew Zacher oraz Komandor Rajdu – Sebastian Brożyna, przekazując informacje dot. reżimu sanitarnego a także informacje techniczne. Trasa wiodła z Rytra poprzez Niemcową z zejściem do Roztoki Ryterskiej i liczyła 18 km. Przejście tylu kilometrów w 30 stopniowym upale, w połowie w odkrytym terenie była nie małym wyzwaniem dla uczestników. Jednak na mecie w Roztoce Ryterskiej wielu z nich zjawiło się przed założonym czasem.

Największymi bohaterami okazały się dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które samodzielnie pokonały całą trasę. Na zakończenie rajdu zostały uhonorowane okolicznościowymi dyplomami oraz maskotkami Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, które wręczył zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – kom. Zbigniew Zacher oraz przedstawiciele prezydium Regionu.

Na uwagę zasługuje fakt, że współpomysłodawca rajdu , były Komendant Miejski w Nowym Sączu – insp. Jarosław Tokarczyk ( obecnie I zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach) z uwagi na obowiązki służbowe w miejscu pełnienia służby, nie mógł fizycznie z nami uczestniczyć, podjął wyzwanie i w czasie trwania naszego rajdu, pokonał na rowerze ponad 90 km , co udokumentował stosowną mapką z aplikacji i przesłanym filmem z pozdrowieniami.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym koleżankom i kolegom, z naszej jednostki, którzy uczestniczyli w tym projekcie oraz Kierownictwu i policjantom z KPP Limanowa i Bochnia .

Dziękuję asp. szt.Sebastianowi Brożyna – Komandorowi naszego rajdu, za trud włożony w przygotowanie, wyznaczenie i sprawdzenie trasy a także opiekę nad uczestnikami podczas jego trwania.

Tekst. E.Gargula, zdjęcia: G.Kalina, T.Gurgul