IPA City Łódź w Borysewie

68

W lipcu 2022 roku Region IPA City Łódź otrzymał zaproszenie od Zasłużonego dla Sekcji Polskiej IPA Andrzeja Pabicha do wspólnego świętowania 14 urodzin Zoo w Borysewie.

W sobotnie popołudnie dnia 13 sierpnia 2022 roku członkowie Regionu IPA City Łódź wraz z rodzinami oraz przedstawicielami Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, mieli przyjemność spędzić kilka godzin na terenie przepięknego ogrodu zoologicznego. W Borysewie na 26 hektarach ogrodu położonego z daleka od miasta, wśród łąk i lasów, uczestnicy urodzin podglądali życie ponad 600 dzikich zwierząt przebywających, w zgodzie z przyrodą, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Nie sposób wymienić wszystkich niespotykanych w innych ogrodach zoologicznych zwierząt, które mogli obejrzeć uczestnicy spotkania. Dzieciom najbardziej podobała się prześmieszna rodzina lemurów pochodząca z Madagaskaru oraz karmienie unikatowych w skali światowej, białych lwów i tygrysów.

Po atrakcjach związanych ze zwierzętami wszyscy rozpoczęliśmy celebrować urodziny, na których oczywiście nie zabrakło suto zastawionych stołów, olbrzymiego tortu, a także wszelakich słodkości. Występy artystów, gry i zabawy przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych. Z żalem opuszczaliśmy biesiadę licząc na to, że już za rok, w duchu Servo Per Amikeco, będziemy wspólnie świętować 15 urodziny ZOO Borysew.