IPA Lublin na turnieju piłkarskim w Koszycach

86

W dniach 1-3 grudnia 2022 r. w Koszycach na Słowacji odbył się „XXV Międzynarodowy Bożonarodzeniowy Turniej w piłce nożnej halowej” zorganizowany przez IPA Region Koszyce. 

W turnieju udział wzięło 10 drużyn: ze Słowacji, Polski, Węgier i Rumunii. Wśród uczestników znalazła się też drużyna reprezentująca Lubelski Garnizon Policji, złożona z członów Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Dzięki zaangażowaniu naszych piłkarzy, którzy poświęcili swój wolny czas od służby, żeby wystąpić w turnieju, Lubelska drużyna zajęła 3 miejsce przegrywając zaledwie jeden mecz (półfinał). 

Wyniki meczów naszej drużyny przedstawiały się następująco:

Faza grupowa:

  • IPA/KWP Lublin – Gobako Koszyce 6:1
  • IPA/KWP Lublin – IPA Koszyce 0:0
  • IPA/KWP Lublin – IPA Gyongyos (Węgry) 3:3
  • IPA/KWP Lublin – IPA Bihor 3 (Rumunia) 5:1

Ćwierćfinał:

  • IPA/KWP Lublin – IPA Debreczyn 4:0

Półfinał:

  • IPA/KWP Lublin – IPA Koszyce 0:1 (po golu, który nie powinien być uznany…)

Mecz o 3 miejsce:

  • IPA/KWP Lublin – Metro Koszyce 6:0

Każdy zawodnik grający w polu wpisał się na listę strzelców. Dużą zasługę do odniesionego sukcesu dołożył nasz bramkarz, będący w wyśmienitej dyspozycji.

Dziękujemy Lubelskiej Grupie Wojewódzkiej IPA, Regionowi IPA Lublin, Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów woj. lubelskiego za wsparcie finansowe oraz ZT NSZZ Policjantów KMP w Lublinie za wsparcie sprzętowe dla zawodników. 

Podziękowania należą się też firmie „Centro-Chem” za stroje meczowe, Panu Wojciechowi Pysińskiemi z firmy „Lemonex” za napoje izotoniczne i energetyczne oraz Panu Sylwestrowi Szwajkowskiemu z firmy „Prestige Line” za użyczenie pojazdu typu BUS celem przewiezienia drużyny na powyższy turniej. Bez tego wsparcia uczestnictwo w zawodach byłoby niemożliwe. 

Szczególne podziękowania kierujemy do Regionu IPA Koszyce za zaproszenie, miłą i sportową atmosferę, międzynarodową wymianę doświadczeń oraz wzajemną integrację!!! 

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. 

Tekst: Paweł Kamola

Zdjęcia: organizatorzy turnieju