IPA POLSKA NA OLIMPIADZIE IPA W CZARNOGÓRZE

136

W dniach 8-13 maja 2022 r., we nadmorskim kurorcie Bar, w Czarnogórze, odbyły się „II Światowe IPA Games” (Olimpiada IPA).

W wydarzeniu tym udział wzięło ponad 700 osób (sportowców i kibiców) z 26 krajów (w tym również z Polski). Podczas tego światowego święta policyjnego sportu i przyjaźni rywalizowano w sześciu konkurencjach tj.: halowa piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka 3X3, strzelectwo, tenis stołowy i bieganie.

Sekcję Polską IPA reprezentowały drużyny z Regionu IPA Nowy Sącz i Poznań oraz Dolnośląska Grupa Wojewódzka. Obecna była także drużyna Prezydium KZ SP IPA (pod kierownictwem Prezydenta SP IPA), która uczestniczyła w konkursie strzelania sportowego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że byliśmy drugą wielkościowo reprezentacją (po Rumunii). Przedstawiciele naszej Sekcji rywalizowali w rozgrywkach halowej piłki nożnej (drużyna z Wrocławia doszła do ćwierćfinału rozgrywek!!!), strzelaniu, tenisie stołowym, siatkówce plażowej i w bieganiu. I to właśnie w bieganiu koleżanka z IPA Wrocław – Joanna Woźniak-Cieślar – zdobyła dla Polski dwa medale (brązowy i srebrny), co w panujących w Czarnogórze warunkach pogodowych było dużym sukcesem!!!

Oprócz rywalizacji sportowej, Sekcja Polska IPA, jako jedna z niewielu Sekcji wystawiła stoisko narodowe, w którym koledzy z Prezydium KZ-u (Witek i Janusz) bardzo intensywnie promowali nasz kraj rozdając mieszkańcom Baru gadżety z logo IPA oraz produkty regionalne z Polski (podziękowanie dla Regionu IPA Nowy Sącz, Wrocław i Poznań). Ponieważ Sekcja Polska IPA złożyła wniosek o organizację IPA Games w 2026 roku (we Wrocławiu) oraz organizację Kongresu Światowego IPA w 2025 roku, wykorzystaliśmy naszą obecność na promocję tych wydarzenia, jak też przyglądaliśmy się sposobowi przygotowania i organizacji tak dużej imprezy.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Olimpiady reprezentującym Sekcję Polską IPA (Region IPA Nowy Sącz, Poznań, Wrocław i Prezydium KZ-u) za profesjonalne podejście do turnieju i serce włożone w rywalizację sportową!!!

Do zobaczenia na następnej edycji turnieju, która planowana jest w 2024 roku, w Rumunii.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Sekcja Polska IPA