IPA Region Konin z wizytą w Berlinie

67

Zarząd IPA Region Konin zorganizował wycieczkę do naszych niemieckich sąsiadów. Członkowie Stowarzyszenia udali się do Berlina w dwóch celach. Po pierwsze aby nawiązywać nowe przyjaźnie z członkami IPA państw zagranicznych, a po drugie żeby spotkać się z niemieckimi funkcjonariuszami i wymienić się spostrzeżeniami na temat pracy.

Na miejscu koninianie zostali przywitani przez przedstawicieli IPA West, którzy wspólnie podczas krótkiej, ale intensywnej wizyty zwiedzali najbardziej urokliwe i ciekawe miejsca w Berlinie. Mieli oni okazję zapoznać się z historią Niemiec, funkcjonowaniem tego państwa oraz Policji. Na zakończenie zwiedzania miasta uczestnicy zostali zaproszeni przez przedstawicieli IPA West do najstarszego komisariatu Policji w Berlinie, gdzie wraz z Komendantem Komisariatu przy wspólnym stole wymieniano się swoimi doświadczeniami i nawiązywano relacje przyjacielskie.

Ogromne podziękowania należą się Zasłużonym dla IPA Sekcja Polska Panu Zenonowi Kałużnemu, Panu Tadeuszowi Jaroszewskiemu oraz Panu Tadeuszowi Wawrzyniakowi za pomoc przy organizacji wyjazdu.

Uczestnicy miło i przyjemnie spędzili czas zwiedzając Berlin, choć zmęczeni to pod ogromnym wrażeniem powrócili do Konina.

Sylwia Król