IPA Region Olsztyn wspiera 28. Finał WOŚP.

166

Członkowie IPA Region Olsztyn to nie tylko znakomici sportowcy, zdobywcy Wicemistrzostwa Świata Służb Bezpieczeństwa w Piłce Nożnej w 2019 roku w Rosji czy też Pucharu Świata Policjantów w 2018 roku w Chorwacji.

To też wielcy społecznicy. Jednym z obszarów naszej działalności pozasportowej jest Honorowe Krwiodawstwo. Wielu naszych członków honorowo oddaje krew, gdyż człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku.

 Z roku na rok obserwuje się wzrastające zapotrzebowanie na krew i jej składniki w związku z postępem medycyny oraz starzeniem się społeczeństwa. Honorowy dawca przychodząc do punktu krwiodawstwa pomaga w wyzdrowieniu lub bezpośrednio ratuje życie drugiego człowieka. Oddając bezinteresownie krew i jej składniki wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie pacjentów.

Jednym z takich pozytywnych przykładów jest nasz kolega Krzysztof Pytlarczyk, honorowy dawca krwi od ponad 10 lat. Po oddaniu 6 litrów krwi uzyskał Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Przez te dziesięć lat oddał jej już w sumie 12 litrów, ostatni raz kilka dni temu z przeznaczeniem właśnie na WOŚP.

Apelujemy więc do całej społeczności Sekcji Polskiej IPA, w tym szczególnie do członków IPA Region Olsztyn by wspierali swoim działaniem 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.