IPA Region Olsztyn wspiera 29. Finał WOŚP.

112

Członkowie IPA Region Olsztyn jak co roku wspierają Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddając honorowo krew z przeznaczeniem na ten właśnie szczytny cel. Wielu członków naszego Regionu z tej właśnie okazji oddało ten najcenniejszy dar, jaki człowiek może podarować drugiemu potrzebującemu.

To już staje się już tradycją, że właśnie z okazji kolejnego Finału WOŚP apelujemy do naszych członków o taką pomoc. W ubiegłym roku także bezinteresownie oddawaliśmy krew i jej składniki. Pomagamy tym samym lekarzom w ich codziennej walce o życie pacjentów, szczególnie tych najmłodszych.

Przypominamy, że krew może oddać osoba, która ukończyła 18 lat. Powinna być wypoczęta, po spożyciu lekkiego śniadania, posiadać przy sobie dowód tożsamości, dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a wszelki stosowany do tego sprzęt jest jednorazowego użytku. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pracują w reżimie epidemiologicznym i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim je odwiedzającym.

Tekst – kol. Przemysław Smoliński

Foto – kol. Krzysztof Pytlarczyk