Ipa Region Strzelin w Sudetach.

78

W dniach 7-8 Listopada członkowie regionu IPA Strzelin brali udział w dwudniowej wycieczce w okolice Karpacza. W trakcie wyjazdu dzięki uprzejmości Daniela Indeckiego – pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego, jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję zwiedzić Pałac w Sobieszowie, który już na wiosnę zostanie otwarty jako projekt pn Centrum Muzealno Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego. Mieliśmy okazję zobaczyć gotowe już instalacje multimedialne i wystawy ( również te w trakcie przygotowania co było nie lada atrakcją), a także usłyszeć kilka słów o historii tego ciekawego miejsca.

Kolejnym punktem wyjazdu był Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie oglądaliśmy wykonane modele zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z Dolnego Śląska, wszystkie zrobione w skali 1:25, wraz z największą w Polsce Miniaturą gór – pasma Karkonoszy, wraz ze Śnieżką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami. Dzień zakończyliśmy przy wspólnym spotkaniu integracyjnym.

Następnego dnia udaliśmy się do Czeskiej miejscowości Pec pod Śnieżką, gdzie zaplanowaliśmy wjazd na samą Śnieżkę, lecz z przyczyn niezależnych kolejka nie działała, wobec czego przejazd kolejką zastąpiliśmy wspólnym spacerem i obiadem kosztując lokalnych dań.

tekst i foto

Piotr Sołtysiak