IPA WŁODAWA W OPERACJI CZYSTA RZEKA WISŁA

60

22 kwietnia 2023 roku w Warszawie braliśmy udział w finale ogólnopolskiej akcji operacja „Czysta Rzeka”. Razem z nami sprzątali członkowie Right Riders Warszawa. W efekcie sprzątania rzeki Wisła i jej okolic zebrano ponad 9 ton różnorodnych śmieci.

To już kolejny raz, gdy grupa Regionu IPA Włodawa włączyła się w akcję sprzątania rzek i ich okolic. Tydzień po naszej akcji we Włodawie braliśmy udział w finale operacji „Czysta Rzeka” w Warszawie. Pogoda dopisała i wysprzątaliśmy duży obszar nad Wisłą – od Mostu Siekierkowskiego po Plażę Leśną. Nasza grupa miała ogromną rozpiętość wiekową – najmłodsza uczestniczka miała 2 latka i dzielnie wspierała porządki. Młodsi uczestnicy fantastycznie ogarniali przestrzeń i wszystkie trudnodostępne miejsca.

Przez kilka godzin akcji zebraliśmy kilkadziesiąt wielkich worków śmieci i odpady większych gabarytów – rury, opony, fragment dachu. Były ponownie butelki, buty, AGD, a z ciekawostek – słoik brokatu i akcesoria erotyczne. Celem akcji oprócz tego podstawowego, czyli posprzątania okolicy było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska, zachęcenie do dbania o czystość naszej pięknej planety i przypomnienie, że ma ona wystarczyć też dla kolejnych pokoleń.

Po całym wielkim sprzątaniu spotkaliśmy się na pikniku przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień, gdzie do pysznego jedzenia i tortu z okazji 5 lecia operacji Czysta Rzeka przygrywał nasz genialny DJ Krzaku.

Tekst : Bożena Szymańska

zdjęcia : OCR, Basia, Ula, Bożena