IV TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

171

Znana i lubiana strzelnica Polskiego Związku Łowieckiego w Okręglicy, 10.09.2022 roku, godzina 10:30, tak rozpoczęła się IV edycja TURNIEJU STRZELECKIEGO SŁUŻB MINDUROWYCH woj. łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, zorganizowana przez Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION, Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Łódzka Grupa Wojewódzka.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, SPKP w Łodzi, Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej oraz strzelcy indywidualni, łącznie 25 zawodników. Rywalizację prowadzono w trzech konkurencjach. W tym roku postawiliśmy na precyzję w związku z czym strzelano z pistoletu na 25 metrów i karabinu na 100 metrów, bez optycznych wspomagaczy czyli jedynie przy pomocy fabrycznych mechanicznych przyrządów celowniczych. Trzecia konkurencja to dynamika, której mimo wszystko nie mogło zabraknąć: pistolet / strzelba dynamicznie.

Mniejszą niż zazwyczaj liczbę uczestników zawdzięczamy bez dwóch zdań pogodzie. Czy padało? Oczywiście, że padało i to całkiem sporo, ale czy to nam przeszkadzało… może troszeczkę, taka wymuszona przerwa na grilla i wspaniałą grochówkę i tyle. Prawdziwej rywalizacji pogoda nie przeszkodzi. Oczywiście jak co roku, był także tor rekreacyjny z dużym wyborem, czasami naprawdę bardzo egzotycznych egzemplarzy broni.

W obsadzie sędziowskiej nieoceniona była pomoc zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego „Dziesiątka” LOK w Łodzi, którego członkowie podliczyli wyniki zawodów. Zasady były jasne, rywalizacja uczciwa, protestów nie zgłoszono. Po podliczeniu wszystkich zebranych wyników przyszedł czas na ogłoszenie wyników klasyfikacja generalna zawodów:

Najlepszy zawodnik turnieju:

  1. Reszka Daniel
  2. Pola Marcin
  3. Góreczny Marcin

Kwalifikacja drużynowa – Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi:

  1. Komenda Powiatowa Policji Rawa Mazowiecka
  2. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi
  3. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi II

Partnerzy imprezy, którym dziękujemy za przyjaźń i pomoc w organizacji imprezy:

Łódzki Związek Strzelectwa Sportowego, Biuro Zarządu Wojewódzkiego LOK, KS „Dziesiątka” LOK w Łodzi, Polski Związek Łowiecki Oddział w Sieradzu, Mundurowe Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

Firma Renault Jaszpol, Sklep z bronią „Kwatermistrz” w Łodzi, Firma CIESZ-POL, Piekarnia Tokarski-Kobalczyk , firma KONSPORT z Kazimierza k/Lutomierska

A także dla innych stowarzyszeń, firm i osób zaangażowanych w realizacje tej imprezy.

DZIĘKUJEMY !!!

relację przygotował- Marek Krawczyk

Foto- Jerzy Szubiga i uczestnicy imprezy