Kolega Piotr z IPA Region Głogów uratował życie seniorowi!

64

Często się mówi, że trzeba mieć szczęście aby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. I takie szczęście miał 88-letni mieszkaniec Lubina, który pewnej niedzieli poszedł na Mszę Świętą w trakcie której zasłabł, osunął się na ziemię i stracił funkcje życiowe.

Żadnego pewnie w tym szczęścia by nie było, gdyby nie obecność w kościele kolegi Piotra Klubka, pełniącego na co dzień służbę w KPP Lubin na stanowisku oficera dyżurnego i będącego zrzeszonym w IPA Region Głogów.

To właśnie Piotr ruszył seniorowi z pomocą. Najpierw razem z innym mężczyzną wyniósł z ławki poszkodowanego, a następnie w pojedynkę reanimował mężczyznę przez kilka minut do czasu aż tętno i oddech powróciły. Lubinianin trafił karetką do szpitala i dziś ma się dobrze. Z całą pewnością, gdyby nie Piotr senior dziś nie mógłby się cieszyć życiem i dobrym zdrowiem. Oprócz tego, że nasz kolega był w odpowiednim miejscu i czasie to jeszcze posiadał wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a co najważniejsze nie bał się pomocy udzielić.

Przykrym jest, że jak sam zauważył, wiele osób nawet nie zareagowało. Za jego zachowanie, rodzina poszkodowanego złożyła podziękowania za pośrednictwem portali społecznościowych, kierując w jego stronę wzruszające słowa. Piotr gratulujemy i Tobie oraz Twojej rodzinie życzymy wielu lat w zdrowiu!

Tekst i zdjecia Krzysztof Pawlik