Komenda Miejska Policji w Łomży gościła Policjanta z Niemiec

252

W ramach dwutygodniowego Placemet Programme w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży z wizytą gościł Polizeioberkommissar Christoph Krolop – policjant z Remagen w Niemczech. W trakcie pobytu Christoph Krolop obserwował codzienną służbę łomżyńskich policjantek i policjantów, zapoznał się z naszym miastem, jego okolicą, a nawet spędził czas na pobliskich Mazurach. Wziął również udział w corocznym spływie kajakowym IPA Region Łomża.

Pierwszy nieoficjalny dzień pobytu Christopha w Łomży rozpoczął się wyjazdem zaprzyjaźnionych policjantów na kajaki rzeką Krutyń, aby podziwiać jej piękno.

W poniedziałek 22.06.2013 roku rozpoczęła się już część oficjalna z wizytą u Komendanta Miejskiego Policji w Łomży insp. Andrzeja Ryńskiego po której policjant z Niemiec został zapoznany ze strukturą jednostki. Kolejne dni to wspólna służba z funkcjonariuszami z pionu patrolowego i ruchu drogowego. Niezapomnianym przeżyciem dla Christopha był patrol na rzece Biebrza i Narew łodzią policyjną ASKELADEN. Dzięki życzliwości kolegów policjantów delegacja z KMP w Łomży wspólnie z Christophem Kroplop odwiedziła Centralne Laboratorium Kryminalistyczne w Warszawie a korzystając z okazji zwiedziliśmy wspólnie stolicę i Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec były żagle na mazurskich jeziorach.

Placement Programme to niezapomniane doświadczenie zawodowe i możliwość nawiązania przyjaźni. Dziękuję Wszystkim koleżankom i kolegom, którzy pomogli mi w przyjęciu Christopha w Naszej jednostce Policji, jak również dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość przełożonych.

Ewa Kalinowska