Lubelska IPA na Turnieju piłkarskim im. A. Struja

120

W dniach 6-9 lutego 2024 r., w Warszawie rozegrany został „XIV Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji”. W turnieju wzięło udział prawie 90 drużyn (męskich w kat. OPEN i 35+ oraz kobiecych) z kraju i z zagranicy.

W Turnieju w kat. OPEN udział wzięła drużyna pod nazwą „KWP Lublin” reprezentująca lubelski garnizon Policji, która złożona była z członów Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. 

W rozgrywkach grupowych nasza drużyna rozegrała 9 spotkań (w grupie D), których wyniki przedstawiały się następująco: 

  • KWP Lublin – RCI Kraków 0:0
  • KWP Lublin – 11 LDK Pancerca Żagań 1:3
  • KWP Lublin – SOL 4:0
  • KWP Lublin – Żandarmeria Wojskowa 0:0
  • KWP Lublin – AŚ Warszawa Białołęka 3:0
  • KWP Lublin – NSZZP woj. mazowieckiego 0:1
  • KWP Lublin – Reprezentacja IPA Rumunia 1:0
  • KWP Lublin – OISW Lublin 1:2
  • KWP Lublin – OISW Warszawa 4:0

Po zakończeniu rozgrywek w grupie D okazało się, że nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce co pozwoliło na wyjście z grupy. W 1/16 finału trafiliśmy na drugą drużynę z grupy E, czyli KWP Katowice. Po zaciętym i emocjonującym meczu zakończonym remisem 1:1 o wygranej zadecydowały rzuty karne – wygrane przez nasz zespół 3:2.

W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z zespołem 16 Dywizji Zmechanizowanej  z Olsztyna (w fazie grupowej grupy F – 1 miejsce). Przez pierwszą część spotkania toczyliśmy wyrównaną walkę lecz doświadczony zespół wojskowych, w którego składzie było aż 3 zawodników grających na co dzień w 1 lidze Futsalu strzelił nam bramkę. Nie mając nic do stracenia ruszyliśmy do ataku, lecz ostatecznie przegraliśmy ten mecz 0:4 i zakończyliśmy nasz udział w turnieju właśnie na ćwierćfinale!!!

Na podkreślenie zasługuje fakt, że drużyna z którą przegraliśmy, ostatecznie wygrała cały turniej nie ponosząc ani jednej porażki w całym turnieju. 

Dotarcie naszej drużyny do 1/8 finału turnieju im. podkom. A. Struja to najlepszy wynik w historii udziału reprezentacji KWP w Lublinie w tych zawodach!!!

W przyszłym roku powalczymy o finał!!!

Tekst: Paweł Kamola

Zdjęcia: organizatorzy i uczestnicy turnieju