Lubelska IPA wspiera wyjazd podopiecznych Fundacji PWiSpPP

43

W dniach 20 – 22 października 2023 roku, podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z województwa lubelskiego uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z podopiecznymi ww. Fundacji z województwa małopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Lubelska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) od wielu lat współdziała z pełnomocnikiem KWP w Lublinie ds. współpracy z fundacją, dlatego też jak co roku wsparła finansowo przedmiotowy wyjazd. 

Uczestnicy wyjazdu w ramach pobytu w gościnnej Małopolsce spotkali się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie, następnie w szybkim tempie zwiedzili Kraków (spacer z Placu Matejki przez Rynek na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzili Katedrę wraz z Zamkiem Królewskim).

Po zwiedzaniu Krakowa, wszyscy przejechali do Zakopanego, gdzie mieli okazję bliżej się poznać i zintegrować. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody zorganizowano wjazd kolejką na Gubałówkę, następnie zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, a na koniec dnia można było zrelaksować się korzystając z basenów termalnych lub groty solnej na terenie Term Zakopiańskich.

Wspólnie spędzony czas, poczucie, że nie pozostało się samemu z problemami, napełni podopiecznych pozytywną energią do mierzenia się z trudami życia codziennego.

Dzięki wieloletniej współpracy IPA Lublin z Fabryką Cukierków „PSZCZÓŁKA” Sp. z o.o. w Lublinie, firma ta przekazała paczki ze słodyczami dla uczestników wyjazdu z województwa lubelskiego oraz jako prezenty dla organizatorów wycieczki. Wielkie podziękowania dla „Pszczółki”!!!

Do zobaczenia na następnym wyjeździe integracyjnym!!!

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: KWP w Krakowie i uczestnicy wyjazdu