Marsz Duński, zorganizowanym przez Stowarzyszenie IPA (International Police Association).

79

Bydgoscy policjanci podbijają Marsz Duński z Stowarzyszeniem IPA

Policjanci z Bydgoskiej Komendy Miejskiej wzięli udział w Marszu Duńskim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie IPA (International Police Association). To wyjątkowe wydarzenie, noszące nazwę IPA Pochod, przyniosło niezapomniane doświadczenia dla polskich funkcjonariuszy.

Marsz Duński, który odbył się 10 czerwca w urokliwej miejscowości Hranice w Czechach, zgromadził policjantów z różnych krajów Europy. Wśród nich byli także mundurowi z Bydgoszczy, którzy stanowili dumną reprezentację Polskiej Policji na tej prestiżowej imprezie.

Trasa marszu, licząca 15 kilometrów, była wyzwaniem dla uczestników, którzy musieli pokonać ją z obciążeniem o wadze 10 kg na plecach. Jednak dzięki determinacji, wysokiej kondycji fizycznej oraz silnej woli, bydgoscy policjanci zdali ten trudny egzamin. Ich udział w IPA Pochod został uwieńczony otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie marszu.

Warto podkreślić, że IPA Pochod był doskonale przygotowanym wydarzeniem. Organizatorzy z Stowarzyszenia IPA zadali sobie trud zapewnienia świetnych warunków uczestnictwa dla wszystkich policjantów. Polscy funkcjonariusze zostali przyjęci znakomicie na miejscu, czego efektem była ciepła i serdeczna atmosfera podczas Marszu Duńskiego.

Udział bydgoskich policjantów w IPA Pochod to kolejny dowód na ich profesjonalizm, zaangażowanie oraz gotowość do pokonywania trudności. Ich wysiłek i determinacja stanowią inspirację dla innych funkcjonariuszy oraz społeczności lokalnej.

Ciekawym aspektem udziału bydgoskich policjantów w IPA Pochod był wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi funkcjonariuszami. Przed i po samym marszu, nasi policjanci mieli okazję spotkać się z kolegami z innych krajów i dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w służbach mundurowych. Podczas tych spotkań, nie tylko wymieniali się wiedzą i najlepszymi praktykami, ale także wręczali sobie upominki, stanowiące symboliczne gesty przyjaźni i wsparcia.

Opracował : Mateusz Gdaniec

Foto : Mateusz Gdaniec