MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO, ZORGANIZOWANY W NIEZWYKŁYM OBIEKCIE PRZEZ REGION IPA PŁOŃSK

31

W dniu 11 marca 2023 r. Prezydium Regionu IPA Płońsk zorganizowało VII Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w pomieszczeniach klasztornych o.o. Salezjanów Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku n/Wisłą. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk n/Wisłą Marcin Gortat. Pomocy organizacyjnej w przeprowadzeniu Turnieju udzielił Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku ks. Piotr Mastalerz.

Nasz Region w swej historii zorganizował wiele imprez sportowych, ale po raz pierwszy impreza odbyła się na terenie obiektu sakralnego. Turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ do udziału zaproszono m.in. zaprzyjaźnioną drużynę z Ukrainy. Nasz Region reprezentowała drużyna w składzie: Mariusz Jeziak i Marcin Mielczarek. Nad bezpieczeństwem zawodników w trakcie rozgrywek czuwali ratownicy z Grupy Zdrowie. Sędzią głównym zawodów był Pan Jan Pacholski. Po pasjonujących zmaganiach sportowych kolejność drużyn ukształtowała się następująco:

  1. IPA Lwów
  2. IPA Płońsk
  3. IPA Płock
  4. LIBERPOL
  5. Urząd Gminy Nowe Miasto
  6. ENTERPOL.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami okazali się:

  1. Yevhenyi Dzhalyuk z drużyny IPA Lwów
  2. Oleg Gil z drużyny IPA Lwów
  3. Dariusz Kostrzewa z drużyny Liberpol

Zawody przebiegały w przyjacielskiej, sportowej atmosferze, przyczyniając się do wzajemnej integracji rywalizujących ze sobą drużyn. Po zawodach uczestnicy Turnieju zostali zaproszeni na obiad. Catering ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk n/Wisłą Marcin Gortat, za co składamy Panu Burmistrzowi serdeczne podziękowania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia klasztoru Salezjanów oraz Bazyliki Zwiastowania NMP. Po obiektach sakralnych oprowadzał ks. Jacek Wilczyński, służąc wieloma ciekawymi informacjami historycznymi (tekst i zdjęcia Zbigniew Kaniak).