Międzynarodowy Turniej w Kręgle o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska

38

W kręgielni Bowling Club w Wadowicach w dniu 27.10.2023 r. odbył się Międzynarodowy Turniej w Kręgle o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska. W imprezie wzięło udział 10 drużyn. Zawody naszego Regionu rozpoczęły cykl spotkań w kręgle o puchar Prezesa MGW w 2023r.

Super atmosfera, wysoki poziom sportowy, wspaniali goście i kręgle – tak w skrócie można opisać to co działo się 27 października w kręgielni Bowling Club w Wadowicach. O godzinie 17: 00 w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach insp. Arkadiusza Śniadka, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach nadkom. Arkadiusza Skowrona, Starosty Wadowickiego Eugeniusza Kurdasa, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach bryg. Wojciecha Grzybczyka oraz Burmistrza Gminy Zator Mariusza Makucha – Przewodniczący Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska Andrzej Kozioł przywitał wszystkich obecnych gości oraz życzył wspaniałej sportowej rywalizacji.

Po zaciętej walce i rozegranych dwóch rundach do finału zakwalifikowały się drużyny IPA Kalwaria Zebrzydowska, IPA Nowy Targ, IPA Zakopane oraz IPA Gorlice. Zawody wygrała drużyna gospodarzy, a podium uzupełniły drużyny IPA Nowy Targ oraz IPA Zakopane.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny:

IPA Gorlice

KPP Wadowice

IPA Kalwaria Zeb. II

PSP/ Starostwo Powiatowe

KP Zator

IPA Zasłużeni

IPA Tarnów

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym gratulujemy!!!

Najlepszym zawodnikiem turnieju został przedstawiciel IPA Kalwaria Zebrzydowska Paweł Piwowarczyk, który zdobył 148 pkt.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas zawodów, a pracownikom Bowling Club składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Tekst Krystian Habrzyk

Zdjęcia Andrzej Kozioł