MIELECCY IPOWCY NA CHARYTATYWNYM TURNIEJU PIŁKARSKIM W BUŁGARII

330

W dniach 4-6 czerwca 2021 roku drużyna piłkarska Mieleckiego Regionu IPA na zaproszenie IPA Burgas uczestniczyła w Międzynarodowym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w miejscowości Burgas w Bułgarii. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bułgarii i miał bardzo oficjalną oprawę. W turnieju udział wzięły 24 zespoły z kilku krajów Europy, takich jak Bułgaria, Rumunia, Węgry, Czarnogóra, Macedonia i dwie drużyny z Polski: IPA Region Mielec oraz IPA Region Olsztyn. Cały dochód z turnieju został przeznaczony na wsparcie dzieci bułgarskich policjantów, którzy polegli na służbie. Ze wstępnych szacunkowych informacji wynikało, że udało się zebrać bardzo pokaźną kwotę pieniędzy na ten szczytny cel.

Drużyna IPA Mielec po długiej podróży samochodowej i dwudniowej rywalizacji w blisko 30 stopniowym upale ostatecznie zajęła 9 miejsce pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie i będąc o krok od awansu do najlepszej ósemki turnieju. Organizatorzy turnieju i współzawodnicy jednogłośnie wyróżnili naszego kolegę Witolda Kurosia nagrodą dla najsympatyczniejszego zawodnika za co otrzymał pamiątkową statuetkę.

Turniej odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego nad czym czuwał organizator turnieju Pavlin Kovachev, któremu składam serdeczne podziękowania za opiekę i pomoc podczas pobytu w Burgas.

Wyjazd na turniej nie byłby możliwy, gdyby nie osoby, którym serdecznie dziękujemy: Prezes Podkarpackiej GW IPA kol. Jan Faber, Przewodniczący IPA Mielec kol. Marek Opiela, Skarbnik Regionu kol. Ewelina Ziemba oraz nasi przyjaciele Panowie: Roman Kowalik, Jan Sierosławski, Marek Bąbała oraz Marek Rzeźnik.

Tekst: T. Mroczek